To koniec! Koniec oficjalnego wsparcia dla dwóch smartfonów OnePlus!

oneplus 3t

W końcu musiał nadejść ten dzień. Firma OnePlus, znana z tzw. zabójców flagowców, zakończyła wsparcie dla swoich dwóch, już dość leciwych smartfonów. Nie zostaną one jednak całkiem zapomniane!

Koniec wsparcia dla OnePlus 3 oraz 3T!

Wraz z ostatnią aktualizacją OxygenOS, oznaczonej jako 9.0.6, producent ten zakończył oficjalnie wsparcie dla ich już trzyletnich smartfonów. Są to modele OnePlus 3 oraz OnePlus 3T. Przed tym jednak poprawili parę błędów i usprawnili niektóre funkcje oraz zaktualizowali zabezpieczenia Androida do tych z października tego roku. OnePlus informuje, że ta aktualizacja zostanie wprowadzona do pobrania etapami. Z początku tylko niewielkie grono użytkowników, beta testerów, otrzyma taką możliwość, a gdy od nich otrzymają zielone światło, informację, że nie ma żadnych poważnych błędów, pozostali użytkownicy dostaną powiadomienie o tym, że jest gotowa do pobrania. To bardzo dobre podejście do tego tematu, w ten sposób unikną rozczarowania wszystkich posiadaczy wcześniej wspomnianych telefonów.

oneplus logo

Zobacz także: OnePlus 7T sprawdzony! Tak powinna wyglądać siódemka

Producent jednak nie zamierza zapomnieć o tych urządzeniach!

Okazuje się, że chiński gigant nie porzuci ich całkowicie. Od przyszłego tygodnia będą przedstawiali najlepsze, ich zdaniem, Custom ROM-y przeznaczone na te smartfony. Tak więc, jak widać, wciąż będą o nich pamiętać. Z pewnością niezależni deweloperzy będą dalej publikować nowe oprogramowania, tak więc nie umrą one tak szybko. Uwierzcie mi, XDA potrafi pamiętać o naprawdę starych smartfonach! Jeśli chcecie poradnik, jak zainstalować takowy system na waszym urządzeniu, dajcie znać w komentarzach, a być może niedługo przygotuję dla Was taki poradnik.

oneplus 3t
OnePlus 3T

Moim zdaniem to naprawdę wzorowe zachowanie z ich strony. Nie dość, że przez tak długi czas wypuszczali aktualizacje dla nich, to teraz będą wspierać pracę innych deweloperów. Jeśli miałbym wskazać najlepszego producenta urządzeń mobilnych pod kątem wsparcia, bezapelacyjnie powiedziałbym, że jest to OnePlus.

Czy są wśród Was posiadacze tych właśnie smartfonów? Jak Wam się one sprawują? Jesteście z nich zadowoleni czy też nie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!