Kontroler Google Stadia – już można włączyć Bluetooth

Google Stadia Controller Bluetooth

Zgodnie z obietnicą, Google udostępniło narzędzie, które pozwala zamienić kontroler Stadia na typowy z Bluetooth. Jest jednak pewne ale.

Google Stadia Controller obsłuży Bluetooth

Tak jak ostatnio Was informowaliśmy, Google zamierza zezwolić na przerobienie dedykowanego kontrolera do Google Stadia na taki z Bluetooth. I faktycznie narzędzie pozwalające dokonać przeróbki właśnie się pojawiło. Skorzystanie z niego jest bardzo proste i wystarczy mieć przeglądarkę Google Chrome w wersji 108 lub nowszej.

Po wejściu na stronę Google Stadia, zobaczycie napis “Graj bezprzewodowo za pomocą Bluetootha”, a zaraz pod jest przycisk pozwalający wykonać mod. Jest jednak pewne “ale”. Otóż modyfikacja jest nieodwracalna. To znaczy, jak uruchomimy Bluetooth w kontrolerze, to stracimy dostęp do obsługi WiFi. Mało tego, narzędzie zostało już udostępnione, ale będzie dostępne tylko do 31 grudnia 2023. Jeśli więc macie kontroler Stadii, to lepiej wykonajcie modyfikację póki o tym pamiętacie.

Google Stadia

Utrata połączenia WiFi nie jest taka straszna. I tak Google Stadia zostanie lada moment wyłączona, więc nie wykorzystamy WiFi do rozrywki. Lepiej więc przełączyć się na Bluetooth i uzyskać pełnoprawny kontroler do grania.

Kliknij tutaj, aby przejść do narzędzia modyfikującego Google Stadia Controller

Źródło: Google

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!