Krótkie podsumowanie konferencji Innovation@Amazon 2019

Krótkie podsumowanie konferencji Innovation@Amazon 2019

Konferencja Innovation@Amazon to coroczne wydarzenie organizowane od czterech lat przez Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. Wydarzenie to jest stworzone przede wszystkim dla developerów i programistów, ale także zwykły śmiertelnik zainteresowany smart home znajdzie tutaj coś dla siebie. 

Alexa poprowadziła konferencję

Bez wątpienia informacja o tym, że to właśnie Alexa będzie prowadzącym konferencję mogła wywołać spore zdziwienie. Inteligentny asystent głosowy Amazonu zapowiadał każdego kolejnego prelegenta, a także dziękował im, gdy ci schodzili ze sceny. Oczywiście tym samym ciężko powiedzieć, że cała konferencja była prowadzona przez Alexe, ale i tak robiło to spore wrażenie i było ciekawym elementem zaskoczenia. To pokazuje jak bardzo rozwinięta jest sztuczna inteligencja i jak bardzo jest w stanie współpracować z człowiekiem w codziennym życiu.

Krótkie podsumowanie konferencji Innovation@Amazon 2019

Specjalne mieszkanie przyszłości wykorzystujące Alexe

Oczywiście prowadzenie przez Alexe konferencji robiło wrażenie, ale pełnie jej możliwości można było zobaczyć w specjalnym mieszkaniu stworzonym na potrzeby konferencji. Inteligentny asystent głosowy Amazonu był w stanie sterować oświetleniem, włączyć czajnik, zmienić program telewizyjny czy włączyć odkurzacz, aby ten posprzątał podłogę. To jednak nie wszystko. Alexa była w stanie nawet podpowiedzieć nam co powinniśmy zmienić w naszym ubiorze czy zaproponować ubranie jakiegoś dodatku. Amazon przygotował także predefiniowane sceny, które pozwalały zgromadzonym zobaczyć jak w prosty sposób można zarządzać tak naprawdę wszystkimi elementami naszego inteligentnego domu. Tak skonstruowany pokój był w pewnym sensie wizją przyszłości, która już teraz stała się teraźniejszością.

Główne tematy konferencji Innovation@Amazon

W tym roku prelekcje dotyczyły w głównej mierze uczenia maszynowego oraz technologii konserwacyjnych. Nie zabrakło także informacji o tym jak zbudować globalny serwis VOD bez użycia jakiegokolwiek serwera czy informacji w jak dużym stopniu roboty pomagają na co dzień działalności prowadzonej przez Amazon. Oczywiście większość wykładów była przeznaczona dla developerów i programistów, którzy z tych prelekcji mogli wyciągnąć naprawdę wiele ciekawych informacji i odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Krótkie podsumowanie konferencji Innovation@Amazon 2019

Oczywiście nie mogło także zabraknąć tematu samej Alexy. Pracownicy Amazona przedstawili sposób, w jaki sztuczna inteligencja zdobywa wiedzę z dostępnych w sieci źródeł. Proces ten jest oczywiście czasochłonny i co ciekawe jedynie w połowie zautomatyzowany. Niemniej jednak zarówno Alexy jak i inne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji będą się rozwijać z każdym tygodniem czy miesiącem. Co przyniesie nam przyszłość? Czas pokaże!

Co myślicie o inteligentnych asystentach głosowych? Korzystacie z Alexy Amazonu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!