Wiemy już, które iPady nie dostaną aktualizacji do iPadOS 17

iPadOS 16 (fot. Apple)
iPadOS 16 (fot. Apple)

Nadchodząca nowa wersja systemu dla iPadów Apple nie będzie zbyt przyjemna dla niektórych posiadaczy wybranych modeli tych urządzeń.

Nie dla wszystkich

Apple dba o to, aby ich system dedykowany dla smartfonów, a także iPadów były na bieżąco aktualizowane. Pozwala to na wprowadzanie całkiem innowacyjnych rozwiązań, poprawianie wydajności poszczególnych urządzeń, a także ich wydajności. Nadchodząca wersja systemu iPadOS 17 nie będzie jednak dostępna dla wszystkich. Jest to niestety naturalny cykl, który wraz z pojawieniem się bardziej wymagających wersji systemy, musi odpuścić sobie starsze modele. W tym przypadku mowa o małej liczbie iPadów, ale jeśli posiadacie jeden z nich, to nie będziecie mogli skorzystać z aktualizacji systemu do najnowszej wersji.

Wiemy już, które iPady nie dostaną aktualizacji do iPadOS 17

Pechowe iPady

iPad Pro pierwszej generacji w wersji 9,7 cali i 12,9 cali, a także iPad piątej generacji to pechowe urządzenia, które będą musiały pozostać na wersji oprogramowania iPadOS 16. Warto jednak pamiętać o tym, że o możliwości aktualizacji decyduje najczęściej specyfikacja techniczna konkretnego urządzenia, a niekoniecznie chronologia ich pojawiania się na rynku. Apple jeszcze niczego nie ogłosił oficjalnie, dlatego trzeba poczekać, aby mieć pewność, że to właśnie te iPady mają pecha.

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!