Nowy iPad Mini powstanie, ale dopiero za rok

ipad mini
Kolory iPada Mini

iPad Mini pojawił się nieco ponad rok temu i szybko wygrał w swojej kategorii produktowej. Jak się okazuje, Apple zamierza wypuścić następcę, ale dopiero za rok.

iPad Mini dopiero pod koniec 2023 lub na początku 2024

Najnowszy iPad Mini został zaprezentowany we wrześniu 2021 roku i był to piękny powrót tejże serii. Głównie za sprawą tego, że w dosyć dobrej cenie dostawaliśmy kompaktowy tablet o wysokiej wydajności i z obsługą Apple Pencil 2. generacji. Co ciekawe, Pencil 2nd jest prawie tak samo długi, jak ten tablet. Apple wie jednak, że nie ma powodu do częstego odświeżania tej linii tabletów (tak jak to jest chociażby w przypadku klasycznych iPadów). Dlatego też premiera następcy nie będzie miała miejsca w najbliższym czasie.

ipad mini
iPad Mini

A przynajmniej tak wynika z najnowszych przecieków. Informacje udostępniane przez analityka TF International Securities, Ming-Chi Kuo wskazują, że tablet będzie napędzany nowym chipem. Poza tym, cała reszta miałaby pozostać podobna, tak jak chociażby miało to miejsce w przypadku iPada Air 4. generacji i iPada Air 5. generacji. Dla przypomnienia, iPad Mini z 2021 roku napędzany jest procesorem A14 Bionic.

Jak wynika z nowych informacji, iPad Mini pojawi się albo pod koniec 2023 roku, albo w pierwszym kwartale 2024 roku. Więc jeśli ktoś zamierza teraz zakupić najmniejszy tablet Apple, to spokojnie może wybrać iPada Mini 2021, bo ten przez długi czas nie doczeka się następcy.

Źródło: Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!