Które portale posiadają o nas najwięcej danych?

Które portale posiadają o nas najwięcej danych?

Ciężko uwierzyć w niektóre zestawienia, które pojawiają się na liście Clario. Mimo wszystko dzielenie się prywatnymi danymi w sieci nie jest nam już obce.

Powszechnie udostępniane dane

Ciągle mówi się o tym, że portale inwigilują nasze osoby. Jednak czy kiedykolwiek na dłuższą metę zastanawialiście się na ilu tak na prawdę portalach podaliście swoje prywatne dane? W XXI wieku nie jest już dla nas nowością, że przy zakładaniu nowych profili aplikacje bądź portale proszą nas o imię, nazwisko, email czy datę urodzenia.

Które portale posiadają o nas najwięcej danych?

Niektóre miejsca zaskakują…

Każdy z nas pomimo podawania danych osobistych na gro różnych portali często nie zwraca nawet uwagi w jakiej skali dana aplikacja nasze dane pobiera. Kiedy podajemy imię i nazwisko na platformie streamingującej muzykę czy filmy, raczej myślimy o tym, jaki zasób materiałów ma dana strona, aniżeli gdzie trafią nasze dane. Przyznać się, ile razy w ślepo akceptowaliście regulaminy stron nie poświęcając im nawet pięciu minut swojej uwagi? Bez zbędnego przedłużania przekazuję wam listę platform i ilość zebranych przez nie o nas danych.

Które portale posiadają o nas najwięcej danych?

Podsumowując!

Lista skomponowana przez Clario pokazuje nam, co mnie przynajmniej nie dziwi, że na jej szczycie góruje Facebook. Wszyscy już chyba słyszeliśmy o dopasowanych reklamach i tego typu rzeczach na owej platformie, dlatego dziwne byłoby byś zszokowanym pozycją Facebooka. O dziwo, w porównaniu do wszystkich popularnych social mediów, TikTok stoi bardzo nisko w całym rankingu. Oczywiście najmniej wiedzącą o nas aplikacją, co raczej też nie powinno was dziwić jest Pornhub.

Spodziewaliście się danych aplikacji na konkretnych miejscach?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!