Który z producentów okazał się numerem jeden na rynku inteligentnych zegarków w pierwszym kwartale 2020 roku?

Który z producentów okazał się numerem jeden na rynku inteligentnych zegarków w pierwszym kwartale 2020 roku?
Amazfit GTS

Canalys, firma znana z publikacji różnorakich raportów dotyczących także rynku smartfonów czy innych urządzeń użytkowych, podzieliła się nowym zestawieniem. Tym razem dotyczy ono rynku inteligentnych zegarków i pokazuje nam ich popularność na całym świecie w pierwszym kwartale tego roku.

Apple nadal numerem jeden, Huawei ma powody do dumy

Myślę, że nikogo nie dziwi fakt, że numerem jeden na globalnym rynku smartwatchy okazało się Apple. Gigant z Cupertino sprzedał w pierwszym kwartale 2020 roku aż 5,2 miliona inteligentnych zegarków, a to przekłada się na udział w tym rynku na poziomie 36,3%. Niemniej jednak wynik ten jest o aż 13% gorszy niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Ciężko powiedzieć co jest powodem spadku sprzedaży Apple Watchy, ale producent ten nadal pozostawia konkurencję daleko w tyle. Na drugim miejscu uplasował się Huawei. Chiński gigant może pochwalić się największym wzrostem sprzedaży, który wyniósł aż 113%. 2,1 miliona sprzedanych smartwatchy przekłada się na udział w rynku na poziomie 14,9%. Wynik ten bez wątpienia robi wrażenie, ale jednocześnie do wygranej z Apple pozostało jeszcze sporo czasu.

Który z producentów okazał się numerem jeden na rynku inteligentnych zegarków w pierwszym kwartale 2020 roku?

Podium zamyka Samsung, który sprzedał 1,8 miliona urządzeń na całym świecie. Tutaj także możemy mówić o sporym wzroście (46% w porównaniu z Q1 2019), ale nie jest on tak spektakularny jak w przypadku Huawei. Koreański producent może pochwalić się udziałem w rynku smartwatchy na poziomie 12,4%. Kolejne miejsca należą do Garmina (7,3% udziału w rynku, wzrost o 39%) oraz Fitbit (6,2% udziału w rynku, spadek o 21%). Inni producenci sprzedali łącznie 3,3 miliona inteligentnych zegarków.

Zobacz także: Huami prezentuje zupełnie nowy procesor stworzony z myślą o inteligentnych zegarkach i opaskach

Cały rynek smartwatchy zaliczył wzrost o aż 12%. To pokazuje, że coraz to więcej użytkowników chce korzystać z tego typu urządzeń i monitorować swoją codzienną aktywność. Przyznam szczerze, że bardzo ciekawi mnie podobne zestawienie, które przedstawiłoby sprzedaż inteligentnych zegarków w naszym kraju. Miejmy nadzieję, że już niedługo taki raport pojawi się w sieci!

Na zdjęciu głównym znajduje się Amazfit GTS, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o inteligentnych zegarkach? Korzystacie na co dzień ze smartwatchy? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!