Kultowy Rome: Total War trafi na Androida już w grudniu

rome total war android (4)

Kolejna gra będąca portem z PC trafia na urządzenia mobilne. Tym razem przyszedł czas na kultową już produkcję czyli Rome: Total War, która pojawi się na urządzeniach z Androidem już w grudniu tego roku!

Coraz ciekawsze gry na Androida!

Gamingowe smartfony w końcu nabierają sensu. Mamy już Fortnite, za niedługo ma pojawić się Diablo Immortals i inne produkcje Blizzarda, które mają zrewolucjonizować rynek gier mobilnych. Teraz przyszedł czas na Rome: Total War. Jednak produkcja ta na urządzenia mobilne nie jest nowością. W 2016 roku pojawił się port na iPady, a latem tego roku także na iPhony. Teraz przyszedł czas na Androida. Gra ta ma zadebiutować już w grudniu w Sklepie Play oraz Samsung Apps Store w wybranych krajach Ameryki Północnej, Europy, Australii oraz Azji.

Czym jest Rome: Total War? Jest to produkcja zaprezentowana w 2004 roku przez firmę Activision będąca trzecią z serii gier strategicznych Total War. Bez wątpienia wszyscy fani strategii doskonale pamiętają czasy gdy godzinami prowadziło się do zwycięstwa Cesarstwo Rzymskie. W sieci pojawił się już nawet zwiastun mający zapowiadać mobilną wersję tej kultowej gry.

Rome: Total War będzie płatne

To jest już pewne. Gra nie będzie darmowa, ale póki co nie wiemy ile przyjdzie nam za nią zapłacić. Wraz z rozwojem mobilnych produkcji ich cena może rosnąć. Producenci gier zauważają nieustanny rozwój gamingowych smartfonów, a co za tym idzie dostrzegają potencjał w tym rynku. Użytkownicy telefonów z Androidem przyzwyczajeni są do tego, że większość produkcji jest całkowicie darmowa, a jedynymi opłatami są mikropłatności, które oczywiście nie są obowiązkowe. Dla wielu osób zaskoczeniem może być to, że za gry mobilne przyjdzie nam w najbliższej przyszłości płacić. Ile? Ciężko powiedzieć. Oczywiście ceny nie będą tak wysokie jak w przypadku konsoli czy komputerów, ale miejmy nadzieję, że producenci pozytywnie nas zaskoczą.

rome total war android (1)
Rome: Total War na iOS

Pamiętacie czasy Rome: Total War? Czekacie na premierę gry na Androida? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!