Nie tylko Diablo trafi na telefony. Blizzard pracuje nad kolejnymi tytułami

blizzard logo

Firma Blizzard, popularny producent gier, zaprezentował niedawno mobilną grę Diablo Immortals. Teraz dowiedzieliśmy się także, że kolejne tytuły firmy mogą także trafić na smartfony!

Blizzard wchodzi w gry mobilne

Nie jest dla mnie wielkim zaskoczeniem, że producent gier na komputery i konsole w końcu zwrócił oczy w kierunku urządzeń mobilnych. Powiem nawet, że jestem zdziwiony, że tak późno. W końcu statystyki nie kłamią – ludzie grają na smartfonach znacznie dłużej, niż na konsolach lub komputerze, a sam rynek gier mobilnych zaczyna przewyższać wartością resztę. I nie ma się co dziwić. Ja najczęściej gram jak jadę komunikacją miejską do pracy, nudzę się przed snem lub w telewizji trwają reklamy.

rynek gier
Źródło: Newzoo

Pierwszym krokiem Blizzarda była niedawna prezentacja gry Diablo Immortals podczas konwentu BlizCon. Nie spotkało się to z ogromnie pozytywną reakcją fanów, gdyż wiele osób liczyło na to, że producent zapowie nową część Diablo lub inną grę “standardową”. Nie mam jednak wątpliwości, że gdy tylko gra oficjalnie będzie dostępna, to liczbę graczy spokojnie będzie można liczyć w milionach. Ja do beta testów zapisałem się od razu…

diablo immortal (2)

Blizzard nie jest świeżynką jeśli chodzi o gry mobilne. Przykładem jest Heartstone – gra karciana, która cieszy się ogromną popularnością, ze względu na nawiązywanie do najpopularniejszego tytułu firmy – Warcraft. Na same tylko telefony z Androidem tytuł ten został pobrany ponad 10 mln razy, a przecież dostępny jest także dla smartfonów z iOS oraz na komputery PC.

Teraz natomiast wygląda na to, że premiera Diablo to tylko początek większych działań prowadzonych w kierunku czerpania zysków z rosnącego rynku gier mobilnych. Podczas wywiadu przeprowadzonego z producentem wykonawczym – Allen Adhamem – fani dowiedzieli się, że firma pracuje nad wieloma tytułami na urządzenia mobilne już od jakiegoś czasu. Dodał on także, że w tej chwili Blizzard pracuje nad większą ilością gier, niż kiedykolwiek w historii.

diablo immortals

“In terms of Blizzard’s approach to mobile gaming, many of us over the last few years have shifted from playing primarily desktop to playing many hours on mobile, and we have many of our best developers now working on new mobile titles across all of our IPs. Some of them are with external partners, like Diablo: Immortal; many of them are being developed internally only, and we’ll have information to share on those in the future. I will say also that we have more new products in development today at Blizzard than we’ve ever had in our history and our future is very bright.”

– powiedział Allen Adham.

Muszę przyznać, że jestem naprawdę ciekaw co wyniknie z tych działań. Jestem fanem Warcrafta i Diablo, więc z niecierpliwością czekam na możliwość sprawdzenia jak gra mobilna ma się do wersji pecetowej. Ciekaw jestem także, czy studio pracuje nad swoimi tradycyjnymi tytułami – by wprowadzić je na smartfony – czy może też w przygotowaniu są całkiem nowe produkcje, które dedykowane będą właśnie urządzeniom mobilnym. Czas pokaże…

Co myślicie na temat wprowadzania gier mobilnych do portfolio Blizzard? Na jaką grę tej firmy w wersji na smartfony czekacie najbardziej?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!