Kultowy telefon Nokia z aplikacją YouTube. Wcale nie chodzi o smartfona

Kultowy telefon Nokia z aplikacją YouTube. Wcale nie chodzi o smartfona

Firma HMD we współpracy z Nokią ciągle rozwija swoje produkty. Finowie mają nietypowy pomysł na powrót na rynek. Są to telefony retro, które kiedyś podbijały świat. Dziś urządzenia takie jak Nokia 3210 przechodzą metamorfozę oferując klientom obsługę YouTube.

Nokia 3210 z YouTube może być jeszcze bardziej popularna

Klasyczny telefon zadebiutował już w Chinach, gdzie spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczyły półki sklepowe. Czas na stopniową ekspansję urządzenia na inne rynki. Finowie właśnie wprowadzają telefon do Indii pokazując, że Nokia 3210 (2024) 4G z 1999 roku dostaje nowe życie. Trudno powiedzieć, co powoduje takie zainteresowanie urządzeniem, ale wszystko wskazuje na połączenie stylu retro z nowościami. Producent zachował ten sam design wypuszczając urządzenie w 3 kolorach (Y2K Gold, Scuba Blue i Grunge Black). Telefon otrzymał 2,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QVGA, na którym oprócz popularnej gry w węża będziemy mogli uruchomić YouTube’a. Wspierać to będzie procesor Unisoc T107 z opcją pamięci 64MB RAM i 128 MB pamięci wewnętrznej. Oprócz tego na pokładzie urządzenia znajdzie się gniazdo na karty pamięci, które pozwoli nam rozszerzyć pamięć do 32 GB. Wszystko pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Nokii S30+. Jest to autorski system Finów. Za energię odpowiedzialna jest wymienna bateria o pojemności 1450 mAh, która ma zapewnić do 9,8 godziny rozmów.

Kultowy telefon Nokia z aplikacją YouTube. Wcale nie chodzi o smartfona
Nokia 3210 / fot.producenta

Ten klasyczny aparat ma rozdzielczość 2 MP i lampę błyskową LED. Jak już wspomniałem Nokia 3210 4G posiada możliwość obsługi YouTube’a oraz YouTube’a Shorts, wiadomości, aktualizację pogody oraz wiele innych możliwości. Zaskakująca jest informacja, że urządzenie ma funkcję UPI, która umożliwia skanowanie i dokonywanie płatności. Inne możliwości łączności to port USB-C, gniazdo na podwójną kartę SIM, 4G, Bluetooth 5.0 i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Na rynku indyjskim cenę telefonu Nokia 3210 4G wyliczono na 3999 rupii indyjskich (około 194 zł).

Źródło: Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!