Ładowarka Xiaomi o mocy 120 W z certyfikacją 3C!

Ładowarka Xiaomi o mocy 120 W z certyfikacją 3C!

Tak naprawdę Xiaomi po raz pierwszy pokazało światu swoją technologię szybkiego ładowania wykorzystującą moc aż 100 W w marcu zeszłego roku. Wprawdzie nadal nie trafiło ono do żadnego ze smartfonów, ale chiński producent już pracuje nad ładowarką o mocy 120 W. Teraz akcesorium to zostało certyfikowane!

Kiedy Xiaomi wprowadzi swoje technologie superszybkiego ładowania do masowej produkcji?

Każde z urządzeń czy akcesoriów, które mają trafić do sprzedaży w Chinach musi otrzymać certyfikat 3C. I możemy być wręcz pewni, że jeżeli Xiaomi z racji tego, że postarało się o zdobycie odpowiedniego certyfikatu będzie chciało, prędzej czy później, oficjalnie zaprezentować swoją ładowarkę światu. Oczywiście zdjęcia tego akcesorium już w wcześniej pojawiły się w sieci, ale nie wiedzieliśmy czy to jedynie prototyp czy gotowy sprzęt. Nowa ładowarka producenta z Państwa Środka otrzymała nazwę kodową MDY-12-ED. Sprzęt ten pozwala na ładowanie z następującymi parametrami:

  • 5 V/3 A
  • 9 V/3 A
  • 11 V/6 A
  • 20 V/4,8 A
  • 20 V/6 A
Ładowarka Xiaomi o mocy 120 W z certyfikacją 3C!

Oczywiście zagadką pozostaje to, w którym smartfonie Xiaomi postanowi wykorzystać tak szybkie ładowanie. Wczoraj pojawiły się w sieci informacje dotyczące modelu Mi 10 Ultra mającego być jeszcze doskonalszą wersją flagowca chińskiej firmy. Urządzenie to miałoby otrzymać ekran Super AMOLED o odświeżaniu na poziomie 120 Hz, sporą ilość RAM-u oraz pamięci wewnętrznej, niezaprezentowanego jeszcze Qualcomm Snapdragona 865+ oraz baterię o ładowaniu o mocy właśnie 100 W.

Zobacz także: Xiaomi Mi 10 Ultra może być jeszcze doskonalszą wersją flagowca chińskiego producenta

Z racji tego, że teraz ładowarka o mocy 120 W została certyfikowana bardzo możliwe, że sam smartfon będzie wspierać ładowanie o mocy 100 W, a częścią zestawu będzie jeszcze mocniejsze akcesorium. Możemy być wręcz pewni, że jeszcze w tym roku Xiaomi będzie chciało zaskoczyć świat swoją technologią superszybkiego ładowania. Miejmy nadzieję, że wprowadzenie tego rozwiązania na rynek odbędzie się już w najbliższej przyszłości!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi 10, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o nowej ładowarce Xiaomi? Jak ważną funkcją jest dla was szybkie ładowanie w smartfonach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!