Xiaomi Mi 10 Ultra może być jeszcze doskonalszą wersją flagowca chińskiego producenta

Xiaomi Mi 10 Ultra może być jeszcze doskonalszą wersją flagowca chińskiego producenta

Mi 10 oraz Mi 10 Pro są dostępne w sprzedaży już od dłuższego czasu i to zarówno w samych Chinach jak i na rynku globalnym, a w tym i w naszym kraju. Od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się plotki mówiące, że producent z Państwa Środka pracuje nad jeszcze mocniejszą wersją swojego flagowca. Co wiemy o tym urządzeniu?

Xiaomi Mi 10 Ultra

Przede wszystkim zmianę mamy znaleźć już w samym wyświetlaczu. Oczywiście nadal będzie to ekran Super AMOLED, ale wszystko wskazuje na to, że tym razem Xiaomi postawi na odświeżanie na poziomie 120 Hz. Rozwiązanie to stało się już pewnego rodzaju standardem zarówno wśród topowych smartfonów jak i średniaków, a co za tym idzie jeśli chiński producent chce nadal walczyć z konkurencją musi po nie sięgnąć. Co ciekawe za wydajność ma odpowiadać niezaprezentowany jeszcze Qualcomm Snapdragon 865+. Jednostka ta może zadebiutować jeszcze w tym miesiącu, ale jednocześnie nie spodziewałbym się większych zmian w porównaniu do Snapdragona 865.

Xiaomi Mi 10 Ultra może być jeszcze doskonalszą wersją flagowca chińskiego producenta

Nowy procesor Qualcomma będzie wspierany przez 8 GB, 12 GB lub nawet 16 GB w topowy wariancie, a na pliki użytkownika ma zostać przeznaczone do 512 GB pamięci wewnętrznej UFS 3.1. Ciężko powiedzieć czy doczekamy się premiery Xiaomi Mi 10 Ultra na rynku globalnym. Bardzo możliwe, że chiński producent będzie chciał stworzyć coś przeznaczone jedynie dla mieszkańców Państwa Środka.

Zobacz także: Honor 30 Lite to nowy średniak z procesorem Dimensity 800 i wyświetlaczem 90 Hz!

Ciekawostką wydaje się także wsparcie dla ładowania o mocy 100 W. Technologią tą Xiaomi chwaliło się już kilkukrotnie, ale wydaje się, że chiński producent czekał na urządzenie, które zaskoczy świat nie tylko superszybkim ładowaniem, ale także innymi rozwiązaniami z najwyższej półki. Nie znamy pojemności ogniwa w Mi 10 Ultra, ale bateria ta ma ładować się w zaledwie 20 minut. Miejmy nadzieję, że już niedługo w sieci pojawi się więcej informacji na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi 10, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o specyfikacji Xiaomi Mi 10 Ultra? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!