Laptop Framework dostępny w Europie! Póki co, jeszcze nie w Polsce

framework
(fot. Framework)

o laptopie Framework dowiedzieliśmy się jakiś czas temu. Jest to naprawdę interesujący projekt komputera, który jest niemalże w pełni modułowy i każdy użytkownik może go sobie dowolnie rozkręcić i ponownie złożyć. Jak się okazuje, sprzęt trafił do Europy, ale jeszcze nie do Polski.

Framework już w Europie. Czekamy na start sprzedaży w Polsce

Framework to naprawdę ciekawy laptop. Pomimo smukłej konstrukcji, każdy użytkownik może sobie go wygodnie rozkręcić i wymienić elementy. Mało tego, zamiast normalnych portów, mamy tutaj specjalne przestrzenie na moduły, które pozwalają nam dobudować sobie wybrane złącza. Framework również jest dosyć otwartą platformą i wspiera różne systemy operacyjne.

Framework okazał się być hitem, jednak jego dostępność została ograniczona tylko do USA i Kanady. Europejscy klienci musieli nieco poczekać. Ale już teraz istnieje opcja zakupu produktu w walucie Euro – ceny zaczynają się od 899 EUR. Za te pieniądze otrzymujemy procesor Intel i5-1135G7 oraz potrzebę ręcznego złożenia sprzętu. Zakup jest możliwy na terenie Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Wystartowała również przedsprzedaż w Irlandii, Austrii i Holandii. A co z Polską?

framework
(fot. Framework)

O ile w Polsce sprzedaż jeszcze nie ruszyła, tak na stronie już teraz pojawiła się polska waluta. To może znaczyć, że laptop będzie dostępny również i u nas – i to oficjalnie. Jest to ważne, bowiem Framework opiera się nie tylko na jednorazowym zakupie, ale również wygodzie prostego zakupu części zamiennych i dodatków, które to sami implementujemy.

O Framework Laptop więcej dowiecie się >>z tego wpisu<<.

Źródło: instalki.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!