Strona główna Aktualności Laptop przyszłości? Lenovo zapowiada przenośny komputer ze składanym ekranem

Laptop przyszłości? Lenovo zapowiada przenośny komputer ze składanym ekranem

-

Laptop to dla wielu osób jedna z najwygodniejszych rzeczy jakie dała nam technologia. Znaczna część użytkowników ceni sobie mobilność laptopa i nie ma problemu z tym, że sprzęt stacjonarny w cenie przenośnego komputera byłby o wiele wydajniejszy. Płacą za komfort. Nie bez powodu mówi się, że najwięcej kosztuje wygoda. Lenovo idąc tym tropem zapowiada komputer przenośny, którego ekran będziemy mogli złożyć.

Co już wiemy o nowym Lenovo z serii ThinkPad X1?

Podczas Lenovo Transform (wydarzenia odbywającego się na konferencji Accelerate na Florydzie) chiński gigant zaprezentował nowe urządzenie mobilne. Laptop nie ma jeszcze określonego modelu, jednak wiemy, że będzie on należał do serii notebooków ThinkPad X1. W ostatnim czasie wielu twórców smartfonów zaprezentowało swoje urządzenia ze składanymi ekranami, najgłośniejszym echem odbiła się premiera Samsung Galaxy Fold. Lenovo zapowiada, że ich nowy laptop ma działać na identycznej zasadzie, tylko w większym formacie (miejmy nadzieję, że dopracują swój produkt przed wprowadzeniem go na rynek, w przeciwieństwie do Koreańczyków). Teraz trochę suchych danych. Sprzęt ma zostać wyposażony w 13-calowy wyświetlacz OLED z technologią LG Display o rozdzielczości 2K, będzie „zawsze aktywny, zawsze podłączony i będzie wspierał specjalne pióro”. Jego ukształtowanie ma pozwolić, by sprzęt był z użytkownikiem obecny 24 godziny na dobę. W wielkim skrócie, ma być to połączenie kompaktowości smartfona z wydajnością komputera.

Zobacz też: Samsung Galaxy Fold nie trafi póki co do sklepów.

Wrażenia z użytkowania

Zagraniczne media podzieliły się swoimi namacalnymi wrażeniami z urządzenia. The Verge mówi, że ekran składa się zgodnie z zapewnieniami producenta, a Engadget uważa, że zawias ekranu sprawiał wrażenie mocnego, ale mimo to, laptop bardzo wygodnie otwierało się i zamykało. Więc pierwsze odczucia możemy śmiało ocenić jako pozytywne.

Kiedy premiera?

Lenovo zapewnia, że w 2020 roku dostaniemy więcej szczegółów na temat urządzenia. Technologia składanych ekranów dopiero raczkuje, a Chińczycy nie chcą wypuścić na rynek niedopracowanego urządzenia(uff). Są również doniesienia, że Apple pracuje nad podobnym urządzeniem i powstała nawet plotka, że amerykańska firma też będzie wspierana przez LG i ich technologię LG Display.

Co powiecie na najnowszy pomysł Lenovo? Laptop ze składanym ekranem zawitałby do waszej kolekcji mobilnej elektroniki?

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej