Launch Lite to otwartoźródłowa klawiatura od twórców Pop!_OS

pop!_os system76 launch lite
Launch Lite

System76 to firma odpowiedzialna za chociażby system Pop!_OS czy wiele komputerów działających pod kontrolą Linuxa. Jakiś czas temu wydali również swoją klawiaturę i widocznie nie zatrzymali się na jednym modelu, bowiem właśnie ujrzeliśmy Launch Lite.

System76 Launch Lite to klawiatura Open Source

Już od 14 lipca pojawi się opcja zamówienia w przedsprzedaży nowości od System76. Mowa tu o klawiaturze Launch Lite, która ma dwie spacje.

Launch Lite jest jednak lżejszą wersją klawiatury Launch, która pojawiła się jakoś rok temu. Ten model ma być jeszcze wygodniejszy i przyjemniejszy w przenoszeniu, ale dalej zapewni ogromne możliwości konfiguracji. Głównie jest to zasługa oprogramowania Open Source, co pozwala na zmodyfikowanie niemalże każdego aspektu tej klawiatury mechanicznej.

launch lite
(fot. System76)

Nie zabrakło innych charakterystycznych elementów, w tym właśnie dwóch przycisków spacja. Tak, System76 specjalnie daje nam dwie spacje tylko po to, aby jedną sobie wyjąć i w to miejsce włożyć inny klawisz – na przykład tab. Jak się okazuje, ludzie rzadko kiedy naciskają spację, po obu stronach, a raczej robią to tym samym palcem zawsze w tym samym miejscu. Użytkownicy otrzymają opcję skorzystania ze switchy Brown lub Pink. Nie zabrakło podświetlenia RGB LED. Urządzenie połączymy z komputerem za pomocą portu USB-C 2.0.

Póki co, nie znamy ceny tego produktu. Ta jednak powinna być niższa niż w przypadku pierwowzoru, który kosztował na start aż 285 USD.

Źródło: System76

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!