Lenovo uważa, że podwójnie składany smartfon Xiaomi wcale nie jest pierwszy

Xiaomi składany telefon

Xiaomi pokazało prototyp swojego składanego telefonu kilka dni temu – został on okrzyknięty pierwszym podwójnie składanym telefonem na świecie. Lenovo się z tym zdecydowanie nie zgadza.

Lenovo jako pierwsze pokazało składany telefon

Niedawno Xiaomi oficjalnie pokazało swój składany telefon światu. Współzałożyciel i prezes firmy Lin Bin powiedział, że chiński gigant musiał pracować nad szeregiem problemów takich jak użycie elastycznego ekranu czy adaptacja MIUI. Ostatecznie udało się zrobić pierwszy podwójnie składany telefon

Według źródła inne zdanie ma na ten temat Lenovo. Chińska firma twierdzi, że technologia podwójnie zawijanego ekranu nie jest nowa, a Xiaomi nie może się uważać, za pierwszego producenta, ponieważ de facto nie sprzedaje tego telefonu na masową skalę, a jedynie pokazało prototyp. Ponadto Lenovo uważa, że to to oni jako pierwsi pokazali takie urządzenie trzy lata temu na konferencji TechWorld 2016. Wideo z prezentacji zobaczycie poniżej:

Wydaje mi się, że nie do końca pomysł Xiaomi jest identyczny jak Lenovo. Różnicę widać na pierwszy rzut oka – telefon Lenovo zwija się tak, że można go założyć na nadgarstek, ale nie składa się podwójnie całkowicie.

Zobacz też: Najwyższy wynik w AnTuTu dla Lenovo Z5 Pro GT

To już nie pierwszy raz, kiedy Lenovo stara się dogryźć konkurencji, w tym Xiaomi. Nie podoba mi się taktyka tej firmy – ich punkty zaczepienia są często po prostu za słabe. Obecnie prawie każdy z producentów opracowuje własny składany telefon. Dlaczego Lenovo przez dwa lata nie ulepszało swojej technologii, aby dziś pokazać lepszy prototyp niż ten od Xiaomi? To z pewnością wzbudziłoby większe zainteresowanie osób zainteresowanych branżą technologiczną niż przypominanie o telefonie sprzed dwóch lat.

Słyszeliście o składanym telefonie Lenovo? Też uważacie, ma on mało wspólnego z podwójnie składanym telefonem Xiaomi?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!