Lenovo zacznie sprzedawać laptopy ThinkPad z Fedora Linux!

Lenovo zacznie sprzedawać laptopy ThinkPad z Fedora Linux!
(fot. ubben @ Reddit)

Jeśli nieco poszperacie w sieci, to zauważycie, że wśród fanów Linuxa szczególnie dobrze traktuje się laptopy z serii ThinkPad. Nic w tym dziwnego, bowiem są one atrakcyjne pod względem ceny, dają możliwości sporych upgrade’ów, są całkiem wytrzymałe oraz mają bardzo dobre wsparcie na Linuxie. Te cechy sprawiają, że wiele fanów Linuxa korzysta właśnie z ThinkPadów. Jak widać Lenovo bardzo o tym wie i zamierza sprzedawać ThiinkPady z systemem Fedora.

ThinkPady to niezwykle popularna seria laptopów, zwłaszcza wśród fanów Linuxa. Jeśli więc widzisz, że ktoś korzysta z ThinkPada to jest ogromna szansa na to, że jest tam jakaś dystrybucja Linuxa. Zasługą tego jest fakt, że laptopy te mają bardzo dobre wsparcie na Pingwinku od producenta jak i od społeczności, dzięki czemu wszystko działa bez najmniejszych problemów. Mało tego, sprzęty te pozwalają na sporą rozbudowę chociażby o dodatkowe dyski wewnętrzne, pamięć RAM, a także możemy wymienić kartę sieciową (niegdyś było można nawet zmienić procesor). Mało tego, wielu użytkowników potrafi wymieniać ekrany na lepsze z wyższą rozdzielczością. Części zamienne są relatywnie tanie, a ich wymiana jest możliwa w zaciszu domowym. Laptopy te są również bardzo dobrze wycenione i mają wiele portów. Również i ja korzystam z ThinkPada, a dokładnie z E480.

Warto przeczytać: Z czego korzystam podczas pracy zdalnej podczas akcji #zostańwdomu

ThinkPad na dzień dobry z Linuxem? Tak i to już niedługo!

Jak się okazuje, firma Lenovo nawiązała współpracę z Fedorą. Owocem tej przyjaźni będzie możliwość zakupienia laptopów Lenovo ThinkPad P1 2. generacji, ThinkPad P53 oraz ThinkPad X1 8. generacji z preinstalowanym systemem Fedora Workstation. Ważnym elementem tej współpracy ma być fakt, że chiński producent ma respektować zasady funkcjonowania Fedory, a więc ma tolerować licencjonowanie Open Source.

Ta współpraca może sprawić, że wsparcie ThinkPadów na Linuxie będzie jeszcze lepsze. Oczywiście tyczy się to przede wszystkim tych wyżej wymienionych modeli, ale ThinkPady mają to do siebie, że dzielą ze sobą wiele modułów, a więc zyskać mogą na tym również inne serie.

Korzystacie lub korzystaliście z ThinkPadów? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!