Wygląda jak iPhone 14 Pro i kosztuje 600 złotych. Oto LeTV S1 Pro

LeTV S1 Pro
LeTV S1 Pro

Od strony “plecków” iPhone 14 Pro niezbyt różni się od swojego poprzednika. Jednakże to front jest niezwykle charakterystyczny, głównie przez fakt istnienia Dynamic Island. Jak się okazuje, już na rynku znalazł się tańszy “odpowiednik” LeTV S1 Pro z dokładnie tą samą cechą.

LeTV S1 Pro, wygląda jak iPhone 14 Pro. Ma nawet “Dynamic Island”

LeTV czy też LeEco to dosyć znana chińska marka, która ma na koncie wiele modeli telefonów. Ich najnowszy twór, czyli S1 Pro, do bólu przypomina iPhone 14 Pro. I mówiąc to mamy na myśli istnienie podobnie ułożonej wyspy z aparatami, a także implementację “Dynamic Island”, czyli wyróżnika nowego produktu Apple. Przy czym LeEco S1 Pro kosztuje ułamek tego, co iPhone.

Niższa cena idzie też w parze z ogromnym spadkiem możliwości. LeTV S1 Pro oferuje ekran 720 x 1600 pikseli LCD o przekątnej 6,5″ i częstotliwości odświeżania 60 Hz. Sercem sprzętu jest procesor Unisoc T7510. Jest to specyfikacja godna budżetowca. Można jednak pochwalić obecność 8 GB RAM-u, baterii 5000 mAh oraz aż 128 GB pamięci wbudowanej i to z obsługą kart pamięci.

LeEco S1 Pro
LeEco S1 Pro

LeEco ma jednak przewagę nad iPhone’em, a jest to dostęp do portu USB-C, który jest o wiele wygodniejszy i bardziej uniwersalny niż Lightning. Na start LeEco S1 Pro oferuje Androida z Huawei Mobile Services oraz nakładką LeOS. Grafiki prasowe wskazują, że producent skopiował działanie “dynamicznej wyspy” z telefonów iPhone.

Co z ceną?

LeTV S1 Pro jest tanim smartfonem. W wersji 5G kosztuje 999 juanów, co daje mniej więcej 650 złotych. Edycja bez 5G jest tańsza i jej wartość to niecałe 600 złotych.

Źródło: Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!