LG chce zmienić wygląd swoich smartfonów i wyróżnić się na tle konkurencji

LG chce zmienić wygląd swoich smartfonów i wyróżnić się na tle konkurencji

Zapewne nie wszyscy się ze mną zgodzą, ale moim zdaniem rynek mobilny od dłuższego czasu jest najzwyczajniej w świecie nudny. Do sprzedaży trafiają kolejne praktycznie identycznie wyglądające smartfony, które niczym szczególnym nie wyróżniają się na tle konkurencji. I tutaj pojawia się LG z swoim nowym pomysłem!

LG chce przeprojektować swoje nowe smartfony

Oczywiście nowy wygląd zapewne po raz pierwszy zobaczymy w nadchodzącym wielkimi krokami flagowcu koreańskiego producenta. Niemniej jednak już teraz firma LG postanowiła ujawnić część informacji na ten temat. Zacznijmy od aparatów tylnych. Przedstawiciel LG zaznaczył, że aktualnie na rynek trafiają smartfony, które w większości przypadków otrzymują aparaty umiejscowione w prostokątnym module. Oczywiście trend ten, jak większość trendów, zapoczątkowało Apple, ale jakiś czas później tą samą drogą poszli inni producenci. I koreańska firma nie chce tworzyć kopii tego, co wcześniej pokazali inni producenci. Na pleckach mamy znaleźć aparaty, które będą ułożone w układ nazywany “Raindrop”.

LG chce zmienić wygląd swoich smartfonów i wyróżnić się na tle konkurencji

Tym samym z tyłu znajdą się trzy oczka i będą one ułożone w wertykalnie w jednym z rogów urządzenia. Oczywiście nie jest to także przełomem, ponieważ tego typu rozwiązanie znajdziemy na przykład w Xiaomi Mi 10, ale LG chce oddzielić aparaty i dodatkowo poza obudowę smartfona ma wystawać jedynie oczko główne. To jednak jeszcze nie wszystko. Koreański producent stawia także na 3D Arc Design czyli rozwiązanie mające zapewnić symetryczne zaokrąglenia krawędzi zarówno z przodu jak i z tyłu urządzenia.

Zobacz także: LG niespodziewanie zaprezentowało V60 ThinQ 5G!

LG powinno pokazać swoją nowość już w maju tego roku. Dotychczasowe plotki mówią jednak o średniaku z Qualcomm Snapdragonem 765G, a nie flagowcu. Zdziwiłbym się jednak jeśli koreański producent zaprezentowałby światu zupełnie nowy wygląd swoich telefonów na konferencji dotyczącej średniopółkowca, a nie flagowca. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o smartfonach LG? Czekacie na nowe urządzenia tego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!