LG chce zwijać telefon jak papirus. To rozwiązanie zostało już opatentowane

logo lg

Zastanawia mnie, czego to nie wymyślą producenci, aby jeszcze bardziej zaimponować klientom. Nowy patent LG na telefon z elastycznym wyświetlaczem wygląda naprawdę ciekawie i futurystycznie. Zobaczmy co dokładnie wymyślili inżynierowie koreańskiego producenta.

Ekran LG zwinie się jak papier

Nowy patent został zgłoszony do Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Z tego co udało mi się odnaleźć, LG projektowało taki smartfon już od dawna, a 20 grudnia opublikowano ostatnie szkice patentowe. Projekt otrzymał miano rollable mobile terminal co w tłumaczeniu oznacza mobilny zwijany terminal. Na pierwszy rzut oka kojarzy się on z papirusem nawijanym na dwie rolki lub długopisem z wbudowaną ściągą.

LG chce zwijać telefon jak papirus. To rozwiązanie zostało już opatentowane

Po obu stronach wyświetlacza znajdują się elementy obudowy. Pociągając za nie odpowiednio będzie można otwierać różne pulpity, jak pokazują szkice patentowe. Jeśli całkowicie rozsuniemy telefon, to będzie można uzyskać aż trzy przestrzenie robocze. Źródło podaje, że na telefonie możliwe będzie dodanie wielu kont użytkowników. Mam nadzieję, że jeśli takie urządzenie naprawdę się pojawi, to będzie dopracowane pod względem oprogramowania.

LG chce zwijać telefon jak papirus. To rozwiązanie zostało już opatentowane

Dodatkowy mały wyświetlacz znalazł się na jednej części obudowy. Zapewne będzie on pokazywać podstawowe informacje kiedy telefon będzie złożony. Co ciekawe, urządzenie od LG ma zostać wyposażone w rysik chowany w tej większej części. Na drugiej znalazł się natomiast przycisk oraz klawisze gośności. Źródło podaje, że zwijany LG będzie posiadał również czytnik linii papilarnych oraz inne rzeczy znane ze smartfonów. Mówi się nawet o kilku kamerach, czy kamerze 3D z czujnikiem laserowym. Te rzeczy nie znajdują się na szkicach.

Wygląda na to, że pomysł nie został stworzony całkowicie przez LG. Podobne urządzenia posiadali bohaterowie filmów science-fiction powstałych dawno temu takich jak:

Ziemia: Ostatnie Starcie

Star Trek: W nieznane

Być może jest to pierwszy krok, aby przenieść takie rozwiązania do rzeczywistości. LG podaje, że ta technologia może znaleźć też swoje zastosowanie z smartwatchach, laptopach i tabletach.

Bez wątpienia składany smartfon LG byłby naprawdę innowacyjny. Z drugiej strony należy wziąć pod uwagę to, czy takie rozwiązanie będzie wygodne. Myślę, że pierwsze modele byłyby strasznie drogie i nadal niedopracowane. Nie zapominajmy, że nie jest to pierwszy patent LG na składany smartfon i z pewnością nie ostatni. O składanych i elastycznych wyświetlaczach mówi się od dawna, a wciąż nie widać niczego konkretnego na rynku.

Co sądzicie o patencie LG? Takie rozwiązanie ma szansę się sprawdzić?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!