Promocje w Lidlu nie dla właścicieli starszych smartfonów. Klienci są oburzeni

Lidl Go
(fot. The Grocer)

Sieć sklepów Lidl oferuje własną aplikację Lidl Plus, która zawiera specjalne promocje i obniżki. Jak się okazuje, twórcy wycofali wsparcie dla systemów starszych niż Android 7, co przyniosło niemałe komplikacje.

Lidl Plus nie dla starszych Androidów

Twórcy aplikacji Lidl Plus właśnie wydali nową aktualizację, która wnosi chociażby odświeżony wygląd czy mniejsze usprawnienia, ale również podwyższenie API.

Otóż jak się okazuje, deweloperzy skorzystali z nowych technologii, które dyskwalifikują kompatybilność nowej aplikacji z telefonami, które to pracują pod kontrolą Androida starszego niż 7. To sprawiło, że wiele osób zostało odciętych od swoich kuponów promocyjnych czy możliwości płacenia za zakupy wewnątrz programu.

Lidl
(fot. Lidl)

Co prawda, Android 7 wyszedł w 2016 roku i raczej można uznać go jako “na wymarciu”, tak statystyki Statcounter jasno pokazują, że akurat starsze edycje Zielonego Robocika w Polsce utrzymuje wynik nieco niższy niż 10% urządzeń. Daleko szukać nie muszę, bowiem Huawei P9 mojej mamy pracuje pod kontrolą Androida 7. Kiedyś z aktualizacjami było o wiele gorzej, a ten flagowiec doczekał się tylko jednego, dużego uaktualnienia.

Przez aktualizację aplikacji poszkodowani są głównie Ci, którzy korzystają z nieco starszych, ale nadal dobrych smartfonów, których premiery odbyły się przed 2016. Póki co, mogą korzystać ze starszej wersji aplikacji, jednak lada moment i dla niej zapewne zostanie wycofane wsparcie.

Źródło: Telepolis

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!