Klienci wygrali! Lidl pozwoli instalować aplikację Lidl Plus na starszych sprzętach

Lidl
(fot. Lidl)

To ciekawe! Jednak klienci wygrali z Lidlem i sklep wycofał się z niedawno przedstawionych zmian. Otóż aplikację Lidl Plus dalej zainstalujemy na starszych smartfonach.

Lidl Plus również i na starszych wersjach Androida. Klienci przekonali sklep

Kilkanaście dni temu świat obiegła informacja mówiąca, że aplikacja Lidl Plus zadziała na smartfonach z Androidem 7 lub nowszym. Wielu klientów to oburzyło, bowiem odcięło ich to od korzystnych promocji tylko dlatego, że twórcy nagle przestali wspierać ich telefon. Okazuje się, że wylana fala krytyki nie poszła na darmo.

Otóż Lidl wycofał się ze swoich decyzji, choć zrobił to wyjątkowo po cichu. Aplikacja Lidl Plus normalnie jest do odszukania na starszych urządzeniach w Sklepie Google Play i po instalacji działa prawidłowo. Redakcja Telepolis przetestowała program na Galaxy S5 Active z Androidem 5.0 i funkcje produktu działały bezproblemowo.

Lidl Go
(fot. The Grocer)

To może być jednak chwilowe. Deweloperzy nie będą jednak w nieskończoność wspierać stare wersje systemu Android, bowiem generuje to niepotrzebne koszty i wymusza wykorzystywanie starszych metod programistycznych i technologii. Prawdopodobnie wsparcie Androida 6 i starszych potrwa jeszcze pewien czas, ale później ponownie zostanie wycofane. Przy czym i tak klienci teraz dostali więcej czasu na wymianę urządzenia na nowszy,

Źródło: Telepolis

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!