Lidl zamieni się w bibliotekę! W sklepach pojawiły się książkomaty

Lidl
(fot. Lidl)

Lidl chce rozszerzyć zakres swoich usług i tym razem zamierza trafić do… czytelników. Co prawda, książki w Lidlu nie są niczym nowym, ale nie mówię tutaj o sprzedaży.

Lidl będzie pośredniczyć w wypożyczaniu książek – tak jak w bibliotece

Jak się okazuje, Lidl chce wyposażyć niektóre swoje placówki w bardzo ciekawą nowość. Otóż na terenie sklepów staną książkomaty, które mają pomóc w wypożyczeniu książek. Oferta książek ma być realizowana we współpracy z pobliskimi bibliotekami – w Poznaniu mowa tu o Bibliotece Raczyńskich. Sklep spożywczy to miejsce, do którego chodzimy wyjątkowo często, to czemu akurat nie otworzyć się na wypożyczanie literatury?

lidl
(fot. Lidl)

W 11 sklepach Lidl mają pojawić się takowe automaty z książkami. Dwa pojawią się też we wcześniej wspomnianym Poznaniu, a dokładnie przy ulicy Zamenhofa 132 oraz Poszwińskiego 6. W zasadzie to automaty już są, ale jeszcze nie można z nich korzystać. Dzieje się tak, bowiem póki co trwają testy, a bibliotekarze są szkoleni do ich obsługi.

Jako Lidl Polska często angażujemy się w lokalne inicjatywy, które poprawiają komfort życia mieszkańców. Wierzymy w społeczne zaangażowanie. Naszym celem jest bycie „dobrym sąsiadem”. Książkomaty to wspaniały sposób na rozwój i popularyzację czytelnictwa wśród lokalnej społeczności. Dzięki ustawieniu automatów przy naszych sklepach, czytelnicy będą mogli wypożyczyć książki wygodnie, przy okazji codziennych zakupów. Wierzymy, że to rozwiązanie będzie szczególnie dogodne dla seniorów i dzieci.

Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR Lidl Polska

Każdy automat ma być zbudowany z 93 skrytek. Do każdej z nich natomiast będzie można schować kilka książek. Jak informuje Lidl, książkomaty mają zostać udostępnione dla klientów już w drugiej połowie marca, a więc za około miesiąc.

Źródło: Informacja prasowa, telepolis

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!