LineageOS 18.1 już na Amazon Fire TV Stick

amazon fire tv stick

Jeśli myśleliście, że Custom ROM-y są ograniczone tylko do smartfonów i tabletów, to jesteście w błędzie. Otóż LineageOS zainstalujecie również na… Amazon Fire TV Stick.

na Fire TV Stick zainstalujecie LineageOS

TV Stick to taki rodzaj urządzenia, który ma trzy ważne zalety – jest tani, niewielki i przerobi każdy telewizor w system Smart TV. Produkt Amazonu odróżnia się tym, że nie oferuje Android TV, a własny system operacyjny – Fire OS. Wydaje się to nie być ważną kwestią, no chyba, że mówimy o alternatywnym oprogramowaniu.

Otóż jak się okazuje, już na Fire TV Stick i Stick TV Lite zainstalujemy nieoficjalną wersję LineageOS 18.1. Niestety, proces instalacji systemu nie jest prosty i bazuje na wykorzystaniu pewnej luki, która pozwala na instalację TWRP, czyli specjalne recovery, z którego poziomu instalujemy systemy operacyjne i inne narzędzia. Ponadto sprzęt musi pracować na systemie FireOS w wersji 7.2.7.3 lub starszej. Dodatkowo, do modyfikacji Sticka potrzebny jest komputer z Linuxem.

Jednak po instalacji systemu, dostajemy w zasadzie Android TV 11 dostosowany pod telewizory. Możemy normalnie instalować programy, w tym Netflix. Są różne problemy i bugi, jednak w przyszłości powinny zostać wyeliminowane. To też sprawia, że na Amazon Fire TV Stick faktycznie możemy korzystać z Androida.

Źródło: Android Police, XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!