Najpierw Prime Video, a teraz Fire TV. Amazon rozkręca się w Polsce

amazon fire tv

Amazon coraz bardziej rozkręca się w Polsce. Nie tak dawno zaskoczył nas ceną Amazon Prime, a teraz wprowadził na nasz rynek swoje podstawki do telewizora Amazon Fire TV Stick i Amazon Fire TV Stick 4K Max.

Amazon Fire TV i Amazon Fire Stick TV 4K Max już w Polsce

Amazon właśnie wprowadził na nasz rynek swoje podstawki do telewizorów. Dla przypomnienia, są to niewielkie urządzenia, która wpinamy do telewizora. Sprzęt ten wprowadza nowe możliwości, a TV zyskuje funkcje smart.

Urządzenia Amazon Fire TV mają oferować język polski oraz pilot z Alexa Voice Remote. Niestety, ten zadziała tylko po angielsku, bowiem jeszcze nie rozpoznaje naszej mowy. Sprzęt oczywiście pozwala na korzystanie z wielu znanych nam aplikacji, w tym Netflix, Prime Video, YouTube czy Apple TV, a nawet CDA. Nie zabrakło obsługi aplikacji muzycznych, w tym Spotify.

Ten lepszy model, czyli Fire TV Stick 4K Max obsługuje – jak nazwa wskazuje – rozdzielczość 4K. Do tego mamy Dolby Vision, Dolby Atmos oraz WiFi 6. Urządzenie ma kosztować 309,99 PLN i kupimy je już 17 listopada.

amazon fire tv stick

Tańszy model Fire TV Stick obsłuży maksymalnie rozdzielczość Full HD 1080p oraz także technologię Dolby Atmos. Sprzedaż rozpocznie się 17 listopada, a sugerowana cena to 199,99 PLN. Ceny obydwóch produktów wyglądają na bardzo korzystne, tym bardziej, gdy spojrzymy na konkurencję, która nie oferuje zbyt więcej i w lepszej cenie.

Do tej pory sprzedaliśmy ponad 100 milionów urządzeń Fire TV na całym świecie, a teraz z przyjemnością udostępniamy międzynarodowe wersje Fire TV Stick 4K Max i Fire TV Stick klientom w Polsce. Nieustannie szukamy sposobów na ulepszenie obsługi Fire TV na całym świecie, a teraz oferujemy również konsumentom w Polsce możliwość korzystania z ekranu głównego w języku polskim z uproszczonym menu, nowymi ulubionymi aplikacjami, dostępnymi lokalnie oraz po raz pierwszy – Alexą w języku angielskim.

powiedziała Emma Gilmartin, Director, Fire TV & Tablets Europe.

Źródło: Amazon przez android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!