LineageOS 18.1 oficjalnie trafia na smartfony Motoroli. To dobry czas, aby je odmłodzić!

Motorola Moto G 5G Plus
Motorola Moto G 5G Plus

LienageOS to chyba najpopularniejszy Custom ROM. Jak się okazuje, właśnie oficjalnie trafił na kilka smartfonów Motoroli.

Smartfony Motoroli z oficjalnym wsparciem LineageOS 18.1

LineageOS to niezwykle popularny alternatywny system operacyjny na urządzenia mobilne, który bazuje na Androidzie. W zasadzie w prosty sposób pozwala nam odmłodzić sprzęt i sprawia, że bardzo wygodnie się z niego korzysta. Oficjalne wsparcie to natomiast pewność, że OS będzie działać sprawnie, stabilnie i będzie na bieżąco aktualizowany.

Jak wynika z najnowszych informacji, LineageOS 18.1 oficjalnie wsparł kilka telefonów Motoroli. Oto lista:

  • Motorola Moto G 5G / One 5G Ace (nazwa kodowa: kiev)
  • Motorola Moto G 5G Plus / One 5G (nazwa kodowa: nairo)
  • Motorola Edge (nazwa kodowa: racer)
Motorola Moto G 5G Plus
Motorola Moto G 5G Plus

Już na tych telefonach spokojnie możecie zainstalować oficjalną wersję LineageOS 18.1. Motorolę Moto G 5G Plus sam testowałem jeszcze w 2020 roku i telefon całkiem mi się spodobał. Debiut Lineage dwa lata po premierze to całkiem dobry wynik, bowiem ten smartfon jakoś niedługo powinien stracić wsparcie producenta. z Lineage wsparcie (choć alternatywne) będzie trwać o wiele dłużej.

ROM pobierzecie z oficjalnej strony projektu LineageOS. Warto dodać, że zanim zainstalujecie ten system, to musicie odblokować bootlader, a także zainstalować custom recovery, czyli TWRP. Jeśli chcecie mieć na LineageOS Usługi Google, to po instalacji systemu, potrzebna jest też instalacją GAppsów.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!