Android 12 również i dla smartfonów LG. Oto lista sprzetów

lg v40 thinq (5)

Co prawda, LG wycofało się z rynku mobilnego już prawie rok temu. Jednakże to nie oznacza, że zapomina o swoich smartfonach, które dalej są wykorzystywane przez użytkowników. Dlatego też Koreańczycy udostępnili listę sprzętów, które otrzymają nowego Androida.

Smartfony LG z Androidem 12

Warto zacząć od tego, że Android 12 już jest dostępny dla tych, co mają LG Velvet. Co z resztą nowych smartfonów? LG informuje, że jeszcze w II kwartale bieżącego roku najnowszy Zielony Robocik wyląduje na:

  • LG Q92 5G
  • LG V50 ThinQ
  • LG V50S ThinQ

Warto dodać, że LG Wing, LG Velvet i LG Q52 dostaną też poprawki zabezpieczeń. Ponadto te dwa pierwsze modele mają też podobno dostać Androida 13. Jest to w sumie zgodne z tym, co firma nam obiecała w ubiegłym roku.

LG Brand Store
LG Wing w sklepie LG

Warto dodać, że LG V50S, LG V50, LG Q31, LG Q52 i LG Q92 nie dostaną Androida 13 i swoją karierę zakończą na dwunastce. Muszę zaznaczyć, że w 2022 roku zakończy się wsparcie dla wszystkich modeli z serii LG Stylo i LG K.

Przyznam szczerze, że trochę mi brakuje LG na rynku. To właśnie Koreańczycy oferowali naprawdę ciekawe smartfony. Taki LG G2 miał cienkie ramki wokół ekranu, bardzo dobre podzespoły, przyciski na tylnej klapce, a także był w miarę tani. To był dobry sprzęt jak na tamte czasy.

Źródło: LG przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!