LineageOS 19 oficjalnie na kolejne smartfony, w tym na Redmi 7!

LineageOS-white-logo-green-background

LineageOS to jeden z najpopularniejszych Custom ROM-ów. Jak się okazuje najnowsza wersja 19. wyszła na kolejne smartfony.

LineageOS 19 oficjalnie ze wsparciem dla kolejnych urządzeń

LineageOS to zdecydowanie jest z najpopularniejszych Custom ROM-ów. Wybierając jego stabilną i oficjalną wersję możemy liczyć na częste aktualizacje i bardzo dobrą pracę. I jak się okazuje, lista oficjalnie wspieranych smartfonów i tabletów ciągle się wydłuża. Od teraz LineageOS 19 zainstalujemy na kolejnych sprzętach.

Dokładnie mowa tu o następujących modelach.

Redmi 7
(fot. Xiaomi)

Dziwi tutaj obecność Xiaomi Redmi 7, czyli już całkiem starego smartfona Chińczyków z I kwartału 2019 roku. Telefon ten oferuje ekran 6,26″ TFT IPS o rozdzielczości 720 x 1520 pikseli. Do tego mamy procesor Qualcomm Snapdragon 632 oraz 2, 3 lub 4 GB RAM-u. Dane możemy przechowywać na wbudowanej pamięci 16, 32 lub 64 GB oraz na karcie pamięci microSD do 512 GB.

Może i smartfon nie jest najnowszy, ani najwydajniejszy, ale z pewnością LineageOS 19 może być dla niego szansą. Po pierwsze, mowa tu o kompletnie nowym systemie operacyjnym z ciekawymi dodatkami i funkcjami. Po drugie, LOS to również lekka odmiana Androida, a więc są spore szanse na to, że ten sprzęt będzie pracował po prostu lepiej.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!