Linux Lite 6.6 już jest i wnosi… chat z AI!

Linux Lite 6.6
Linux Lite 6.6

Właśnie pojawiła się nowa wersja lekkiej dystrybucji Linuksa, czyli Linux Lite 6.6. Nowa odsłona jest o tyle ciekawa, że integruje… chat AI i ma to spore uzasadnienie.

Linux Lite 6.6 integruje chat AI jako forma pomocy technicznej

Linux Lite, jak nazwa wskazuje, ma być lekkim systemem operacyjnym, idealnym dla tych, co przesiadają się z systemu Windows. Twórcy tej dystrybucji nie hamują się w implementacji nowości i tak jak niegdyś dodano Google Chrome jako domyślną przeglądarkę internetową, tak teraz zdecydowano się na integrację sztucznej inteligencji.

Ta dostępna jest w aplikacji powitalnej Lite Welcome, pod kategorią Support. Wybierając pomoc online, zostaniemy przeniesieni na stronę internetową, gdzie dostępny jest chat AI. Dokładnie jest to implementacja OpenAI i działa podobnie do chat GPT. W prostym interfejsie zadajemy pytanie, a bot nam odpowiada. Docelowo użytkownicy mają pytać o pomoc związane z systemem, ale jest to po prostu OpenAI, więc możemy zadawać też inne pytania. Bot działa w języku polskim. Warto jednak pamiętać, że tak samo jak OpenAI, tak i ten chat w Linux Lite może się często mylić.

Linux Lite 6.6 bazuje na Ubuntu 22.04.3 LTS i wykorzystuje Linux Kernel 6.5, a więc najnowsze jądro. Dodano też rozszerzone wsparcie dla wielu języków, również dla polskiego. Wprowadzono także nowsze wersje aplikacji początkowych, w tym pakietu ikon Papirus.

Linux Lite 6.6 to darmowy system operacyjny. Możecie pobrać go >>stąd<<.

Źródło: 9to5Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!