Oficjalnie: Linux Mint 19.3 dostępny do pobrania!

Oficjalnie: Linux Mint 19.3 dostępny do pobrania!

Linux Mint to jeden z najpopularniejszych i najczęściej polecanych systemów typu Linux. Nie ma się czemu dziwić. Faktycznie OS ten jest niezwykle stabilny i prostu wygodny w użyciu. Jakiś czas temu informowałem Was publikacji Linux Mint 19.3 Beta. Teraz natomiast twórcy wydali swój system w wersji Stable.

Linux Mint 19.3 już jest!

Linux Mint 19.3 „Tricia” to kolejne wydanie z długim okresem wsparcia trwającym aż do 2023 roku. Co nowego oferuje nowa odsłona Mięty? Przede wszystkim ulepszono system wysyłania raportów błędów. Zgłaszanie błędów na Linuxie jest bardzo ważne, bowiem pozwala to na wykrycie problemu i rozwiązanie go. Poprawiono również wsparcie dla ekranów HiDPI. Co ważne, niemalże każda aplikacja systemowa (oprócz HexChat i Qt5Settings) została dostosowana pod wyświetlacze z wysokimi rozdzielczościami. Natomiast odtwarzacz multimediów Celluloid zastąpi Xplayer. Dzieję się tak z bardzo prostej przyczyny – Xplayer wykorzystuje dekodowanie CPU, natomiast Celluloid – GPU, przez co zużycie baterii na laptopach było znacznie większe.

Oficjalnie: Linux Mint 19.3 dostępny do pobrania!
Aplikacja Gnote

Kreator notatek Tomboy zostanie zastąpiony przez Gnote, który jest znacznie nowocześniejszy i wspiera HiDPI. Poza tym, deweloperzy przygotowali swoją wersję popularnego Painta, który tutaj nazywa się Drawing i pozwala na – jak nazwa wskazuje – rysowanie, jak i delikatną edycję fotografii. Poza tym dodano wiele optymalizacji, dzięki czemu system działa znacznie szybciej, automatyczne wyłączanie touchpada po wpięciu myszki zewnętrznej oraz nieco przemodelowano bootmenu.

Warto przeczytać: Linux Mint 19.2 Stable już jest, choć nieoficjalnie

Jak zapewne się domyślacie, Linux Mint to darmowy system i może zostać zainstalowany na każdym komputerze bez ponoszenia żadnych kosztów. Występuje on w trzech wariantach – z Xfce, MATE oraz Cinnamon. Istnieje również wersja oparta bezpośrednio o Debiana (a nie Ubuntu LTS).

Kliknij >tutaj< aby pobrać system Linux Mint 64bit z Cinnamon. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!