Już możemy pobierać Linux Mint 20.1 Beta!

Linux Mint 20
Linux Mint 20

Linux Mint to jedna z najpopularniejszych i najlepszych dystrybucji Linuxa. Nic w tym dziwnego, bowiem system ten konsekwentnie się rozwija, a dodawane do niego nowości są przydatne i proste w użyciu. Jak się okazuje, już można instalować Linux Mint w wersji 20.1 Beta.

Linux Mint to jedna z najczęściej polecanych i najlepszych dystrybucji Linuxa na świecie. Nic w tym dziwnego. System ten jest szybki, prosty w obsłudze i niewiarygodnie stabilny. Sam korzystałem z Minta przez kilka miesięcy i mogę go naprawdę pochwalić. System ten polecam każdemu, kto chciałby zacząć przygodę z Linuxem.

Warto przeczytać: Linux Mint 20.1 pojawi się jeszcze w grudniu!

Linux Mint 20.1 Beta

Jak się okazuje, twórcy właśnie udostępnili Linux Mint w odsłonie 20.1 Beta. A czym wyróżnia się najnowsza wersja tego systemu? Przede wszystkim najnowszą wersją środowiska graficznego Cinnamon 4.8. Cechuje się ona chociażby wieloma ciekawymi aplikacjami początkowymi, czego przykładem może być Hypnotix, czyli narzędzie do oglądania telewizji (o czym więcej pisałem >>tutaj<<). Warto wspomnieć też o WebApp, czyli o programie, który pozwala na tworzenie aplikacji przeglądarkowych, które wyświetlają się w oddzielnym oknie.

Już możemy pobierać Linux Mint 20.1 Beta!
Hypnotix

Linux Mint 20.1 bazuje na Ubuntu 20.04.1 LTS oraz wykorzystuje Linux Kernel w wersji 5.4. Tak jak wspomniałem, główne wydanie zaoferuje Cinnamon 4.8.3, a te dodatkowe pozwolą na cieszenie się MATE w wersji 1.24 oraz Xfce 4.14.

Linux Mint 20.1 Beta możecie pobrać >>stąd<<. Jest to testowa wersja systemu i nie nadaje się do użytku codziennego. Jeśli chcecie zacząć korzystać z tego oprogramowania na co dzień to z instalacją radzę poczekać do wydania wersji stabilnej, która pojawić się ma już po Świętach Bożego Narodzenia.

Korzystacie z Linux Mint? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!