Logitech MX Mechanical i MX Mechanical Mini! Oto nowe flagowe klawiatury popularnego producenta

Logitech MX Mechanical
Logitech MX Mechanical

Logitech właśnie wypuścił kolejne, flagowe peryferia do komputerów. W tym wpisie skupimy się na klawiaturze Logitech MX Mechanical i MX Mechanical Mini.

Logitech MX Mechanical i MX Mechanical Mini – mechaniczne klawiatury dla wymagających

Sam jestem użytkownikiem i fanem peryferiów firmy Logitech. Wykorzystuję klawiaturę MX Keys, jak i mysz Triathlon. Dlatego też cieszę się, że producent wypuścił nowe klawiatury. W odróżnieniu od MX Keys, są to jednak mechaniki.

Logitech MX Mechanical i MX Mechanical Mini są niemalże takie same, różnią się jedynie rozmiarem (Mini ma rozmiar 65%) oraz ceną. Są to klawiatury mechaniczne o niskim profilu nastawione na pracę biurową czy deweloperską. Do wyboru są różne switche, w tym ciche brązowe, clicky niebieskie czy liniowe czerwone. Same klawisze są dwukolorowe, aby ułatwić ich identyfikację.

logitech mx mechanical
Logitech MX Mechanical (fot. Logitech)

Oczywiście mam również automatyczne podświetlenie reagujące na otoczenie – jasność ustawia się automatycznie w oparciu o jasność pomieszczenia. Podświetlenie włącza się tylko wtedy, kiedy nasze ręce zbliżą się do klawiatury – podobnie jak w MX Keys. Efekty podświetlenia można edytować w ustawieniach Logi Options.

Logitech MX Mechanical
Logitech MX Mechanical

Obydwie klawiatury wykorzystują Bluetooth oraz nowy odbiornik Logi Bolt. Jest też złącze USB-C do ładowania (i prawdopodobnie do połączenia przewodowego). Logitech oczywiście dodał opcję podłączenia do 3 urządzeń jednocześnie. Nie zabrakło współpracy z Windowsem, macOS, Linuxem, Chrome OS, iPadOS i iOS. Logitech deklaruje działanie do 15 dni na pojedynczym ładowaniu (do 40 dni bez podświetlenia).

Logitech MX Mechanical Mini
Logitech MX Mechanical Mini

Co z cenami?

  • Logitech MX Mechanical – 799 złotych
  • Logitech MX Mechanical Mini – 699 złotych

Przyznam szczerze, że bardzo podobają mi się te nowe klawiatury. Od jakiegoś czasu myślę nad zakupem dobrej klawiatury mechanicznej, jednak nie wiem, czy chce wydawać aż tyle pieniędzy na produkt Logitecha.

Źródło: XDA, Amazon

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!