Lutris 0.5.9 już jest! Obsługa NVIDIA DLSS i AMD FidelityFX to tylko niektóre z nowości

Lutris

Lutris właśnie otrzymał całkiem sporą aktualizację, która jeszcze bardziej ułatwia granie na Linuxie! Ale co takiego dodano?

FidelityFX i DLSS już w aplikacji Lutris na Linuxie

Lutris to specjalne narzędzie, które znacznie ułatwia gaming na Linuxie. Wystarczy program ten zainstalować, wyszukać w nim wybraną grę i kliknąć Zainstaluj. Aplikacja zrobi wszystko za nas, a my dostaniemy gotowy produkt w postaci zainstalowanej gry, w którą możemy normalnie zagrać. Jeśli kupiłeś Steam Decka, to tę aplikację będziesz często odwiedzać. Program jednak musi się rozwijać i właśnie dodano kolejne nowości.

Aktualizacja do wersji 0.5.9 wprowadza obsługę Epic Store Games. To pozwala nam na zintegrowanie gier z Epica właśnie w Lutris, co ułatwia ich uruchamianie i zarządzanie. Warto dodać, że istnieje jeszcze Heroic Launcher, który jest właśnie Epic Games Launcherem na Linuxa.

lutris epic

Dodano także obsługę technologii AMD FidelityFX, która pozwala nam na znaczne przyspieszenie działania gry niewielkim kosztem jakości obrazu. To pozwala nam na zapoznanie się z przeróżnymi tytułami nawet na niezbyt wydajnych sprzętach. Dodano także wsparcie dla konkurencyjnej funkcji NVIDIA DLSS, która zasłynęła chociażby podczas premiery Cyberpunka 2077. Z tych technologii można skorzystać tylko w grach kompatybilnych.

Lutris FSR

Lutris 0.5.9 już został wydany i odpowiednią aktualizację powinieneś znaleźć w swoim menedżerze pakietów.

Źródło: It’s FOSS, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!