Niebywałe! Dysk SSD w Mac Studio można samodzielnie wymienić!

Apple Mac Studio - wymiary

Komputery Apple już od dawna słyną z tego, że nie pozwalają nam na jakąkolwiek rozbudowę. Jak się jednak okazuje, najnowszy Mac Studio daje nam promil tego komfortu.

Mac Studio z wymienialnymi dyskami SSD

Jak wynika z najnowszego filmu na kanale Max Tech w serwisie YouTube, po rozebraniu komputer Mac Studio pokazuje prawdziwe oblicze. Mowa tu o tym, że dysk SSD jest modułowy i znajduje się w gnieździe, a raczej w dwóch. Dysk nie jest przylutowany i można go normalnie z komputera wyjąć – przede wszystkim w celu wymiany.

Jest to bardzo ciekawe zjawisko, bowiem inne komputery Apple z procesorami M1 nie oferują jakiejkolwiek rozbudowy, Wszystkie elementy są lutowane co jest koszmarem zarówno dla serwisantów, jak i właścicieli sprzętu, bowiem Ci są już na zawsze skazani na taką specyfikację, jaką zakupili. Brak rozbudowy jest też pewnego rodzaju skracaniem cyklu życia danego urządzenia.

Co ciekawe, na stronie Apple producent twierdzi, że pamięć SSD w Mac Studio nie jest dostępna dla użytkownika. Możliwe, że zostało to tak oznaczone, bowiem dostanie się do tego dysku wcale nie jest takim prostym procesem. Możliwym jest, że Apple zdecydowało się na skorzystanie z wymiennych dysków w celu możliwości rozbudowy pamięci w przyszłości – oczywiście w autoryzowanym serwisie.

Źródło: Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!