WWDC 2023 – MacBook Air 15″ – duża moc i… brak wentylatorów?

MacBook Air 15" M2 (Źródło: YouTube - Apple)
MacBook Air 15″ M2

Zgodnie z oczekiwaniami, Apple pokazało nowego MacBooka z 15-calowym ekranem. Jednak nie jest to MacBook Pro, a MacBook Air. Tak, mowa tutaj o MacBooku Air 15″, który to jest chłodzony pasywnie.

MacBook Air 15″ oficjalnie – duży ekran, cicha praca

Na dzisiejszej konferencji WWDC23 Apple pokazało mnóstwo nowych produktów, w tym Apple Vision Pro. Jednak w tym newsie skupimy się na MacBooku Air 15″. Jest to w zasadzie większy Apple MacBook Air M2, bowiem oferuje niemalże dokładnie te same funkcje.

MacBook Air 15 (fot. Apple)
MacBook Air 15″ (fot. Apple)

Na pokładzie mamy właśnie chip Apple M2 złożony z 8 rdzeni CPU i 10 rdzeni GPU. Laptopa naładujemy z użyciem portu MagSafe, a także do użytku mamy dwa porty Thunderbolt (USB-C). Nie zabrakło wielkiego touchpada, Touch ID, a także niskiej wagi, około 1,5 kg. Co ciekawe, jest to – według Apple – najcieńszy laptop 15″ na świecie z grubością wynoszącą zaledwie 11,5 mm.

MacBook Air 15 (fot. Apple)
MacBook Air 15″ (fot. Apple)

Tak jak zostało już wspomniane, laptop jest chłodzony pasywnie, tak jak mniejszy brat. Do tego mamy opcję rozbudowy do 24 GB RAM-u oraz do 2 TB pamięci wbudowanej na dane. Ważną zaletą jest też wyświetlacz Liquid Retina 15,3″ z bilionem kolorów i jasnością do 500 nitów. No i nie można zapomnieć o długim czasie pracy na baterii, nawet do 18 godzin.

MacBook Air 15 (fot. Apple)
MacBook Air 15″ (fot. Apple)

Ile ma kosztować MacBook Air 15″? Cena nowego MacBooka ma zaczynać się od 1299 USD, co daje około 5422 złotych. Oczywiście cena w Polsce będzie wyższa, zapewne lada moment ją poznamy.

Źródło: Apple

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!