Polskie ceny laptopa MacBook Air M2 są naprawdę wysokie

MacBook Air (fot. Apple)
MacBook Air (fot. Apple)

Wczoraj odbyła się konferencja WWDC 2022, na której poznaliśmy wiele nowości, w tym nowego MacBooka Air z procesorem M2. Ile kosztuje ten laptop w Polsce?

MacBook Air przestaje być tanim laptopem. Polska cena skoczyła naprawdę mocno

Na wczorajszej konferencji poznaliśmy najnowszego MacBooka Air z procesorem Apple M2. Laptop cechuje się naprawdę sporymi zmianami i stylistyką nawiązuje do MacBooków Pro 14 i 16. Na wydarzeniu podano ceny amerykańskie. Przyszedł teraz czas na te polskie, a te są… niezadowalające.

No więc najtańsza wersja MacBooka Air z procesorem Apple M2 w konfiguracji 8 rdzeni CPU i 8 rdzeni GPU, do tego 8 GB RAM i dysk SSD 256 GB kosztuje 6999 złotych. Jest to ogromny skok, bowiem poprzedni MacBook Air z M1 na start kosztował 5199 złotych (do niego wrócimy sobie później).

MacBook Air
MacBook Air M2 – cena

Dobranie sobie Apple M2 z 8 rdzeniami CPU i 10 rdzeniami GPU podwyższa cenę o 600 złotych. Jak ktoś zechce 16 GB RAM to musi dopłacić kolejne 1200 złotych. Większy dysk 512 GB kosztuje kolejne 1200 złotych więcej. Nawet za ładowarkę z dwoma portami USB-C o mocy 35 W należy dopłacić 120 złotych (w niektórych konfiguracjach). Finalnie najmocniejsza wersja MacBooka Air 2022 kosztuje 14 799 złotych.

Co oferuje MacBook Air M2? Tego dowiecie się z artykułu umieszczonego poniżej!

Ale mieliśmy wrócić do MacBooka Air z 2020 roku. Ten laptop okazał się być naprawdę dobry, bowiem był nawet tani – jak na tak wielkie możliwości. Dlatego też wiele osób zainteresowało się laptopami Apple, bo otrzymywaliśmy ogromne możliwości w dobrej cenie. Na stronie Apple podstawowa konfiguracja kosztowała 5199 złotych. Po konferencji Apple – zamiast cenę obniżyć (tak jak oczekiwaliśmy) – podwyższyło koszt do 5799 złotych. To też oznacza, że jak ktoś do wczoraj tego laptopa nie kupił, to teraz zapłaci więcej – wyjątkowo nienaturalne zachowanie.

MacBook Air
MacBook Air M1 – nowa cena

Źródło: Apple

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!