MacBook Air z 15-calowym ekranem pojawi się jeszcze w tym roku?

MacBook Air (fot. Apple)
MacBook Air (fot. Apple)

Apple wciąż nie chce potwierdzić dokładnej daty premiery nowego modelu laptopa MacBook Air, ale wiarygodne źródła twierdzą, że ma to nastąpić jeszcze w tym roku.

Środkowa opcja

Wielu spośród oddanych użytkowników produktów od Apple uważa, że MacBook Air należy do jednych z najbardziej kultowych laptopów. Jedyny problem leży w tym, że do wyboru mamy na chwilę obecną jedynie modele z ekranem o przekątnej 13,6 lub 16 cali. Oznacza to zatem, że albo zdecydujemy się na mały laptop, albo duży, nic pośrodku. Apple od jakiegoś czasu informuje, że na rynku ma pojawić się rozwiązanie tego problemu, czyli MacBook Air z ekranem o przekątnej 15 cali. Kiedy możemy spodziewać się jego premiery? Możliwe, że nastąpi to w połowie 2023 roku.

Procesor M3

Informacje o planowanej dacie premiery pochodzą od Marka Gurmana z Bloomberga, który wcześniej wielokrotnie udowadniał, że potrafi dotrzeć do prawdziwych informacji. MacBook Air ma być wyposażony w procesor M3, który produkowany jest w litografii 3 nm, gwarantującej duże oszczędności energii, a co za tym idzie ograniczenie przegrzewania się całego układu. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że w podobnym terminie planowane jest wypuszczenie modelu MacBooka Air z ekranem 13,6 cali w odświeżonej wersji.

Źródło: Telepolis.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!