MacBook Pro od Apple z procesorami M2 Pro i M2 Max jeszcze w tym roku?

MacBook Pro od Apple z procesorami M2 Pro i M2 Max jeszcze w tym roku?

Apple nadal uparcie odmawia podania daty premiery MacBooka Pro, podobnie, jak i procesorów M2 Pro i M2 Max, ale możliwe, że stanie się to jeszcze w tym roku.

Wydajność

MacBook Pro jest wyczekiwany przez wszystkich fanów urządzeń produkowanych przez Apple. Według samej firmy produkt przyniesie liczne zmiany, a nawet małą rewolucję, jeśli uwzględnimy procesory M2 Pro i M2 Max. Mają być znacznie wydajniejsze od podstawowej wersji z tej linii, którą jest M2. Z dotychczasowych przecieków zdążyliśmy dowiedzieć się, że M2 jest o 18% wydajniejszy dla CPU i 35% dla GPU, od swojego poprzednika, którym był M1. To już samo w sobie jest ogromnym skokiem do przodu, dlatego zapowiedzi, że M2 Pro i M2 Max, będą jeszcze wydajniejsze, wzbudza naturalną ciekawość.

Apple M2
Apple M2 (fot. Apple)

Podwójna premiera

Do tej pory przewidywano, że nowy MacBook Pro pojawi się na rynku pod koniec 2022 lub na początku 2023 roku. Nie były to szacunki znacznie oddalone od rzeczywistości, ponieważ kolejne źródło sugeruje, że ma to nastąpić już tej jesieni. Według Marka Gurmana z Bloomberga, w tym samym czasie na rynku zadebiutują omawiane wcześniej procesory M2 Pro i M2 Max.

Źródło: xda-developers.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!