Jeszcze mniej Intela w nowych MacBookach! Apple pozbywa się kolejnego komponentu

macbook mac mini m1
Komputery z Apple Silicon M1

Jak wiemy, Apple na dobre porzuca procesory Intela na rzecz własnych konstrukcji. Jednak nadal w laptopach były pewne komponenty, które produkował Intel. To się jednak zmienia.

MacBooki bez komponentów Intela

Co prawda, MacBooki bazują na własnym procesorze Apple M, ale nadal miały pewne części od Intela. Mowa tu o kontrolerze portów USB i Thunderbolt. Ten jednak został zastąpiony w najnowszych komputerach niestandardowym kontrolerem.

Fakt ten wykazała rozbiórka najnowszego MacBooka Air. Serwis iFixit udostępnił nagranie, w którym widać przeprojektowany środek sprzętu. I faktycznie możemy tam dostrzec nowy, niestandardowy kontroler portów USB i Thunderbolt. Poza tym, niewiele wiadomo o tym komponencie. Pod znakiem zapytania zostaje fakt, czy produkuje go samo Apple czy jakaś firma na zamówienie. Nie wiemy też czy jest on lepszy niż odpowiednik Intela. Warto dodać, że ta pozostałość po Intelu nadal jest dostępna w komputerach z Apple M1.

MacBook Air (fot. Apple)
MacBook Air (fot. Apple)

Jest to krok Apple w jeszcze większym odcięciu się od historii z Intelem. Gigant powoli zaczyna mieć sprzęty w całości zbudowane z własnych komponentów, co wielu widzi jak zbiór ogromnych zalet.

Źródło: Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!