MacBook z modemem 5G ma pojawić się już w 2020 roku

MacBook z modemem 5G ma pojawić się już w 2020 roku

Sieć 5G nieustannie rozwijana jest na całym świecie. Na rynku pojawia się coraz to więcej smartfonów z modemami nowej generacji. Co jednak z laptopami? Jeśli plotki się potwierdzą to już w przyszłym roku zobaczymy premierę MacBooka pozwalającego na korzystanie z sieci 5G!

Apple chce iść w 5G

MacBooki są urządzeniami, które nie posiadają wbudowanych modemów pozwalających na łączenie się z bezprzewodowymi sieciami komórkowymi. Oczywiście mamy dostęp do Wi-Fi, ale myślę, że spora część użytkowników byłaby zadowolona także z dodatkowej funkcjonalności. Teraz w sieci pojawiają się plotki na temat pierwszego MacBooka z modemem 5G. Oczywiście w pierwszej kolejności dostęp do sieci nowej generacji otrzymają iPhony. To smartfony są najważniejszymi produktami w ofercie giganta z Cupertino i myślę, że nikt nie spodziewa się wykorzystania modemów 5G w pierwszej kolejności w laptopach.

iPad Pro 2018 to mocny sprzęt, choć nie znalazłem dla niego zastosowania

Niestety, na tę chwilę nie wiemy czy modemy te pojawią się w MacBookach Pro czy Air. Jednak patrząc na ten temat obiektywnie spodziewamy się wykorzystania nowej technologii najpierw w droższych modelach czyli tych z “Pro” w nazwie. Wszystko wskazuje na to, że pierwsze laptopy giganta z Cupertino z modemami 5G zobaczymy dopiero jesienią 2020 roku. Niemniej jednak może być to pewnego rodzaju rewolucja i za trendem tym mogą iść także inni producenci tego typu urządzeń.

Zobacz także: Nowe Apple AirPods będą wodoszczelne i mogą wyjść jeszcze w tym roku

Nie tylko MacBooki, ale także iPady

Laptopy i smartfony Apple nie będą jedynymi urządzeniami w portfolio tego producenta, które otrzymają modemy 5G. Plotki mówią o wykorzystaniu tego typu rozwiązania także w iPadach, a to, przyznam szczerze, byłoby czymś rewelacyjnym. Oczywiście tablety giganta z Cupertino posiadają dostęp do LTE, ale 5G oferuje znacznie większe prędkości pobierania i udostępniania plików.

Co myślicie o pomyśle zastosowania modemów 5G w MacBookach oraz iPadach? Czy, waszym zdaniem, jest to coś czego brakuje urządzeniom Apple? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!