macOS Ventura jeszcze w październiku!

MacOS Ventura (fot. Apple)
MacOS Ventura (fot. Apple)

Jak się okazuje, również i macOS Ventura pojawi się jeszcze w październiku. System zostanie wydany w ostatnim tygodnia miesiąca.

macOS Ventura lada moment!

macOS Ventura został zaprezentowany na konferencji WWDC 2022 w czerwcu. Jest to nowa wersja systemu operacyjnego na komputery z logo Apple. Co takiego wprowadza? Nowości jest całkiem sporo, i wszystkie opisaliśmy >>tutaj<<. Ale w skrócie opowiemy sobie co tam można znaleźć.

Największą nowością zdecydowanie jest Stage Manager. Jest to opcja wyświetlania głównego okna aplikacji na środku ekranu, natomiast reszta otwartych okien czeka na aktywację po lewej stronie wyświetlacza. Podobno pozwoli to zachować wysoki poziom multitaskingu z jednoczesnym skupianiem się na pojedynczym zadaniu. Okien można mieć otwartych wiele w tym samym czasie, a także mamy ułatwiony dostęp do plików na pulpicie.

(fot. Apple)
(fot. Apple)

Ulepszono również Spotlight. Wyszukiwarka zyskała opcję podglądu na żywo – na przykład zdjęć. Można także szybko uruchomić minutnik czy inne funkcje. Jest to dodatek znany z chociażby GNOME. Nie można zapomnieć też o Continuity Camera. Funkcja ta pozwala wykorzystać kamerę iPhone’a jako właśnie kamerkę internetową.

(fot. Apple)
(fot. Apple)

macOS Ventura ma zostać wydany 24 października. Dokładnie też wtedy mamy otrzymać system iPadOS 16. A więc dokładnie za tydzień dostaniemy wymarzony update.

Źródło: Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!