Mały, ale wariat – to właśnie DJI Mini 2

DJI Mini 2

DJI zaprezentowało swojego nowego drona. Jest to kolejny mały, poręczny dron, który spełni oczekiwania większości użytkowników. Co tym razem ma nam do zaoferowani ten chiński producent? Zobaczcie sami!

DJI Mini 2

Nowy dron od DJI to kolejny produkt, który wychodzi na przeciw prawu lotniczemu. Urządzenie to waży tylko 249 gramów, zatem mamy trochę luzu jeśli chodzi o restrykcje prawne. Uzyskano to dzięki zmniejszeniu pojemności baterii, teraz wynosi ona 2250 mAh. Ciekawostką jest to, że baterie z poprzedniego modelu pasują również i do tego urządzenia. Jeśli zatem nie zależy nam tak na wadze drona jak na jego czasie pracy na jednym ładowaniu, to chyba wiecie, jak to poprawić samemu. Jego składana konstrukcja czyni go idealnym kompanem wycieczek w naszej torbie czy walizce. Nie zapomniano jednocześnie o dobrej jakości wykonania.

DJI Mini 2

Nowością względem poprzednika jest nowy kontroler. DJI odeszło od kontrolera Wi-Fi i zdecydował się na pełnoprawny kontroler z OcuSync 2.0. To znacznie poprawia transmisję pomiędzy dronem a urządzeniem sterującym. Maksymalny zasięg transmisji wynosi teraz aż 10 km, co jest naprawdę niezłym wynikiem. Jeśli już mowa o transmisji, ważną zmianą jest zastąpienie przestarzałego portu microUSB nowszym standardem – USB typu C.

DJI Mini 2

DJI Mini 2 wyposażony został w kamerę z matrycą 1/2.3 cala i przysłoną f/2.8, która umożliwia nagrywanie wideo w 4K przy 30 kl/s z bitrate’em 100 Mb/s. To progres względem poprzednika, gdzie mieliśmy do czynienia z kamerą 2.7K. Oczywiście, mamy też możliwość robić zdjęcia z jego użyciem, a te będą w rozdzielczości 12 Mpix i rzecz jasna, możemy zapisywać je, oprócz standardowego JPEG, w formacie RAW. DJI Mini 2 pozwala nam przybliżyć obraz 4-krotnie przy nagrywaniu w rozdzielczości FullHD, z czego 2-krotny zoom jest bezstratny. Kamera wspomagana jest przez 3-osiowy gimbal dla jak najlepszej stabilności obrazu w trakcie lotu.

DJI Mini 2

DJI Mini 2 kosztuje w sklepie x-kom 2199 zł, zaś w pakiecie Fly More Combo jest dostępny za kwotę 2899 zł. Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów na jego temat, zapraszam Was na naszą recenzję tego drona na kanale x-kom w wykonaniu naszego speca – Konrada!

Jak Wam się podoba ten dron? Jesteście zainteresowani jego kupnem?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!