Mały smartfon w każdej cenie – zestawienie najlepszych poręcznych smartfonów! #2

Meizu 16X

Ekrany smartfonów urosły już do pokaźnych rozmiarów i wahają się często w okolicach nawet 6,5 cala. Oczywiście, zmieniły się też proporcje wyświetlaczy i odeszły ramki, ale wciąż mamy do czynienia z dość dużymi telefonami, dlatego w tym wpisie zaprezentujemy kilka urządzeń o nieco mniejszych gabarytach – od najtańszego do najdroższego.

Małe smartfony to unikat

Często widzimy, jak przy wpisie na temat nowego smartfona narzekacie na to, że jego wymiary przypominają bardziej tablet, niż normalny telefon. Zebraliśmy więc dla Was (już drugi raz) kilka dostępnych na rynku, wciąż wartych rozważenia małych smartfonów, których wymiary nie sprawią, że noszenie telefonu w kieszeni będzie udręką.

Motorola One

Cena tego zeszłorocznego dziecka Motoroli sporo stopniała, dlatego teraz jest ono całkiem ciekawą propozycją ze średniej półki. Wyposażony w Snapdragona 625 i 4 GB pamięci operacyjnej telefon powinien radzić sobie w codziennych wyzwaniach. Telefon posiada ekran o przekątnej 5,86 cala, a jego wymiary to 150 x 72,2 x 8,1 mm.

Sprawdź cenę Motorola One w x-kom

Meizu 16X

Meizu 16X – wszystko by się udało, gdyby nie to wścibskie FlymeOS

Jest to naprawdę ciekawy smartfon, z którego miałem okazję korzystać. Zachwycił mnie swoim wyglądem i jakością zdjęć, natomiast sporą wadą jest kulejący system FlymeOS. Warto zaznaczyć, że telefon ma ekran AMOLED z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Wyświetlacz charakteryzuje się przekątną 6 cali, a wymiary urządzenia wynoszą 151 x 73,5 x 7,5 mm.

Sprawdź cenę Meizu 16X w x-kom

Samsung Galaxy A40

galaxy a40

Jaka jest zaleta tego naprawdę małego telefonu? Myślę, że największą z nich jest ekran AMOLED, a kolejną obecność modułu NFC. Poza tym jest to przeciętny smartfon, który polecam tylko wtedy jeśli chcecie kompaktowy telefon od Samsunga. Posiada on ekran o przekątnej 5,9 cala, a jego wymiary to 144,3 x 69,1 x 7,9 mm.

Sprawdź cenę Samsung Galaxy A40 w x-kom

Xiaomi Mi 9 SE

Czy tańsza wersja flagowca Xiaomi ma sens? Recenzja Xiaomi Mi 9 SE

Specjalna wersja tegorocznego flagowca Xiaomi, to jego mniejszy brat. Zmianie nie uległ jedynie rozmiar, ale także procesor, czy bateria, która jest najsłabszym elementem tego smartfona. Poza tym, nie można mu niczego zarzucić, a porównanie tego kompakta do kultowej mi dziewiątki znajdziecie tutaj. Jego wyświetlacz charakteryzuje się przekątną 5,97 cali, a wymiary telefonu wynoszą 147,5 x 70,5 x 7,45 mm.

Sprawdź cenę Xiaomi Mi9 SE w sklepie x-kom

Samsung Galaxy S10e

Samsung Galaxy S10e to kompaktowy flagowiec z prawdziwego zdarzenia – recenzja

Samsung przygotował specjalną, mniejszą wersję swojego flagowca, która okazała się całkiem ciekawa. Do wad można zaliczyć słaby czas pracy na baterii, a pozostała część specyfikacji robi pozytywne wrażenie. Galaxy S10e wyposażono w ekran 5,8 cala, a wymiary telefonu to 142,2 x 69,9 x 7,9 mm.

Sprawdź cenę Samsung Galaxy S10e w sklepie x-kom

iPhone 11 Pro

Recenzja iPhone 11 Pro: gdyby nie cena, to może bym się nawrócił na Apple

W tym roku ponownie Apple wykonało kawał roboty i ponownie został on strasznie wysoko wyceniony. Za ostatnią propozycję z zestawienia przyjdzie nam zapłacić ponad 5 tysięcy złotych, ale jednocześnie nie jest to, jak dwa poprzednie telefony specjalna, mniejsza wersja, lecz bazowy wariant. iPhone 11 Pro posiada ekran o przekątnej 5,8 cala, a jego wymiary wynoszą 144 x 71,4 x 8,1 mm.

Sprawdź cenę iPhone 11 Pro w sklepie x-kom

A jakie byłyby Wasze typy małych smartfonów?
Czy może rozmiar urządzenia Wam nie przeszkadza w niczym?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!