Mamy oficjalną zapowiedź smartfona Nothing Phone (3) i jednocześnie datę premiery!

Nothing Phone (2) (fot. Marques Brownlee)
Nothing Phone (2) (fot. Marques Brownlee)

Na rynku smartfonów sztuczna inteligencja stała się wyznacznikiem produkcji wielu urządzeń. Bardzo często AI steruje harmonogramem i terminami premier. Potwierdził to Carl Pei założyciel firmy Nothing Phone. Jego wypowiedź na portalu X obrazuje również przyszłość firmy, która na pewno zajmie się AI. Jest to czynnik, od którego premiera smartfona Nothing Phone (3) niestety zostanie przesunięta. Na kiedy? Szczegóły zdradza sam prezes spółki.

Nothing Phone (3) zostanie zaprezentowany, ale jeszcze nie teraz. Dlaczego?

Carl Pei wyjaśnił co może być powodem takiej decyzji. Okazuje się, że chodzi o sztuczną inteligencję wokół, której w ostatnim czasie jest pełno zamieszania. Klienci oczekują, że nowoczesne urządzenia nie będą nudne. AI ma poprawić takie działanie dając użytkownikom nowe możliwości i doświadczenia, których do tej pory jeszcze nie mieli. Połączenia smartfonów oraz sztucznej inteligencji to zupełnie nowa era. To działanie, które powoduje, że właśnie teraz mamy szerokie możliwości. Firma Nothing Phone jest podobnego zdania chcąc dostarczyć swoim klientom nowych doświadczeń. W końcu jest komu. Sam prezes informuje, że firma ma ponad 4 miliardy użytkowników. Producent, chcąc lepiej poznać świat AI i przygotować go do wdrożenia na swoje produkty wstrzymuje się z premierą najnowszego modelu Nothing Phone (3) do 2025 roku. Prezes spółki wskazuje, że implementacja AI w nowych produktach jest najwyższym priorytetem spółki stąd wydłużony czas oczekiwania na nowego smartfona z numerem 3.

Prawdę mówiąc, spodziewałem się, że to nastąpi. Obecnie rozwój bez usług sztucznej inteligencji nie ma sensu. Rynek tego potrzebuje i oczekuje. W takim przypadku należy zaspokoić potrzeby klientów i dostarczy im to, czego potrzebują. Wyobraźmy sobie, że firma Samsung posiada urządzenia z bardzo rozszerzonymi usługami AI. W takim przypadku firma Nothing Phone na tle konkurencji może mocno odstawać. Musimy również zauważyć firma Carla jest całkiem “świeża” i patrząc na to wszystko widzimy, że naprawdę dobrze sobie radzi. Ta zapowiedź pokazuje, że zmiany będą. Tego, jak dokładnie będą wyglądać dowiemy się w niedalekiej przyszłości.

Źródło: Portal X    

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!