Manjaro Linux 21.2 “Qonos” wydane! Co oferuje?

Manjaro Linux

Manjaro Linux to jedna z najpopularniejszych dystrybucji Linuxa. Właśnie została wydana w wersji 21.12 “Qonos”. Co zawiera?

Manjaro Linux 21.2

Manjaro Linux to popularna i przyjemna dystrybucja Linuxa, która bazuje na Arch Linux. W przeciwieństwie do pierwowzoru, system jest prosty w instalacji i zarządzaniu. Warto dodać, że jest to dystrybucja ciągła, rolling-release, ale raz na jakiś czas twórcy aktualizują obraz ISO.

I tak właśnie teraz zostało wydane Manjaro Linux 21.1 “Qonos”. Co zawiera? Przede wszystkim najnowsze wersje środowisk graficznych, w tym przede wszystkim GNOME 41.2 oraz KDE Plasma 5.23.4. Co ciekawe, wygląd GNOME został upodobniony do czystej wersji środowiska, jednak zawsze można uruchomić trybu GNOME3. Firefox natomiast ma specjalny design nawiązujący do Epiphany. Manjaro Linux 21.2 to również ulepszony graficzny instalator systemu, a także lepsze wsparcie dla systemu plików Btrfs. System korzysta z nowego jądra Linux Kernel 5.15 LTS.

Manjaro Linux 21.2 już możecie pobrać z oficjalnej strony projektu. Dostępne są trzy główne wersje ze środowiskami GNOME, KDE Plasma oraz Xfce. Istnieją również edycje społecznościowe. Jeśli już korzystasz z Manjaro, to wszystkie opisane nowości są już u Ciebie dostępne i nic nie musisz robić.

Źródło: 9to5Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!