Zmiany w usługach mBanku. Podniesiono limity BLIK

mbank
(fot. bna.pl)

mBank ujawnił swoje plany dotyczące wprowadzenia kilku zmian w swojej ofercie. Klienci banku zyskają między innymi możliwość odbycia rozmowy wideo z doradcą. Nie jest to jednak najważniejsze, ponieważ myślę, że najbardziej powinniśmy zwrócić uwagę na nowe zasady rozliczania transakcji zagranicznych kartami z logo Mastercard.

Wzrosną prowizje od płatności kartą w mBanku

Od 15 grudnia 2021 roku zmianie ulegnie waluta rozliczeniowa dla kart Mastercard. Do tej pory była nią EUR, a teraz będzie PLN. W związku z tym banku zmienia zapisy, które dotyczą przewalutowań transakcji wykonanych tą kartą. Oznacza to wzrost prowizji od transakcji zagranicznych z 3% do 5,9% w przypadku płatności zwykłą kartą oraz z 0,5% do 3,5% w przypadku transakcji kartą z włączoną usługą wielowalutową.

mBank tłumaczy tę zmianę chęcią ujednolicenia zasad obowiązujących dla kart obu najważniejszych organizacji płatniczych. Takie same zasady jak wprowadzane właśnie dla kart Mastercard obowiązują dla kart Visa już od dawna. Wydaje mi się jednak, że klienci nie będą zadowoleni z nadchodzących reguł.

Bank ujawnił również, że zwiększy domyślny limit ilościowy na transakcje BLIKIEM. Z tej metody płatności będzie można skorzystać 10 razy dziennie. Dotychczas limit wynosił 5 płatności jednego dnia. Jest to jednak opcja, którą klient może ustawić samodzielnie w serwisie transakcyjnym.

Źródło: fintek.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!