MediaTek zaprezentuje swoje procesory z modemami 5G już 26 listopada

MediaTek zaprezentuje swoje procesory z modemami 5G już 26 listopada

Od jakiegoś czasu w sieci pojawiały się informacje na temat tego, że firma MediaTek pracuje nad własnymi procesorami z modemami 5G. Teraz tajwański producent zapowiedział światu, że premiera, jednej lub kilku z tych jednostek, odbędzie się już 26 listopada tego roku. Co wiemy na temat nadchodzącej nowości MediaTeka?

Nowe procesory MediaTeka z 5G

Nadal nie wiemy co dokładnie zaprezentuje nam MediaTek. Bez wątpienia tajwański producent pracuje zarówno nad flagowymi jednostkami jak i tymi, które mają trafić do smartfonów ze średniej półki cenowej. Jeśli wierzyć plotkom to słabszy z procesorów powinien być oparty na Helio M70, ale oczywiście i tutaj nie zabraknie modemu 5G. Ciężko powiedzieć czy nadchodząca nowość MediaTeka będzie, w porównaniu do Helio M70, wyróżniać się także lepszą wydajnością czy mniejszym zużyciem energii.

Jedna z jednostek ma zostać wykonana w 7 nm procesie technologicznym i mieć oznaczenie kodowe MT6885Z. MediaTek deklaruje, że z procesora tego będą korzystać tacy giganci jak OPPO czy Vivo, ale bardzo możliwe, że inne firmy także zdecydują się na jego wykorzystanie. Według plotek nadchodząca nowość tajwańskiego producenta ma składać się z rdzeni Cortex-A77 oraz być wspierany przez grafikę Mali-G77. Jednostka ta będzie wspierać aparaty do 80 Mpix oraz nagrywanie w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Według najnowszych informacji MediaTek MT6885Z już jest w fazie produkcyjnej i pierwsze smartfony z tym procesorem powinny trafić na rynek w pierwszym kwartale 2020 roku.

mediatek helio m70

Zobacz także: Średniopółkowy procesor MediaTeka z modemem 5G zostanie wykonany w 7 nm procesie technologicznym

Oczywiście jednostki tajwańskiego producenta nadal są przez wiele osób uważane za nieudane, ale nie oceniajmy ich przed samą premierą oraz przed pierwszymi testami. Szczerze mówiąc liczę na to, że MediaTek pokaże nam naprawdę coś rewelacyjnego i pozytywnie nas zaskoczy. Realna konkurencja dla Qualcomma byłaby czymś, co mogłoby pozytywnie wpłynąć na sam rynek mobilny.

Co myślicie o nadchodzących jednostkach MediaTeka? Czekacie na ich premierę? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!