MediaTek Dimensity 8000 będzie świetnym procesorem dla średniopółkowców

mediatek

Ofensywa MediaTeka trwa w najlepsze, a już w najbliższym czasie producent ma pokazać prawdziwe petardy. Jednym z ważniejszych układów będzie Dimensity 8000, który będzie dedykowany nieco droższym średniopółkowcom.

Mediatek Dimensity 8000 – może będziesz z niego korzystał

MediaTek Dimensity 8000 będzie czymś na wzór prawie-flagowego układu. Prawdopodobnie zastąpi model Dimensity 1100 i pojawi się już niedługo. Chip ma być zaprojektowany z myślą o smartfonach ze średniej półki cenowej. Procesor będzie ośmiordzeniowy, gdzie 4 rdzenie są mocniejsze (Cortex-A78 taktowane do 2,75 GHz), a pozostałe 4 bardziej energooszczędne (Cortex-A58 z taktowaniem do 2,0 GHz). Procesor prawdopodobnie zostanie wyprodukowany w 6 nm procesie technologicznym.

Wartym odnotowania jest fakt, że dostaniemy tutaj układ graficzny Mali G510 – MC6 stworzony z myślą o architekturze ARMv9. To też oznacza, że grafika oferowana wraz z Dimensity 8000 będzie naprawdę potężna i może przeważać nad konkurencją w swojej klasie cenowej. Mówi się, że ten procesor graficzny jest nawet 100% wydajniejszy niż poprzednik w postaci Mali G68.

Co ma potrafić Dimensity 8000? Wesprze ekrany z rozdzielczością FullHD+ i odświeżaniem 168 Hz lub wyświetlacze z rozdzielczością QHD+ i odświeżaniem na poziomie 120 Hz. Dodatkowo obsłuży on pamięć UFS 3.1, RAM LPDDR5 oraz ładowanie o maksymalnej mocy 75 W. SoC będzie dostępny prawdopodobnie w między innymi urządzeniach Xiaomi oraz realme.

Źródło: GizmoChina przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!