MediaTek oficjalnie prezentuje układ Helio G85

MediaTek oficjalnie prezentuje układ Helio G85

Wprawdzie MediaTek Helio G85 trafił już do Redmi Note 9, ale dopiero teraz tajwański producent postanowił ujawnić światu wszystkie szczegóły na temat tej jednostki. Czym procesor ten ma się wyróżniać na tle konkurencji? Przyjrzyjmy się jej bliżej!

MediaTek Helio G85

Przede wszystkim nowy procesor ma być, przynajmniej według zapewnień samego producenta, idealnym wyborem dla wszystkich fanów gier mobilnych. Oczywiście nie jest to topowa jednostka, ale MediaTek Helio G85 ma oferować zdecydowanie lepszą wydajność niż Qualcomm Snapdragon 665 czy Samsung Exynos 9611. Firma chwali się także zastosowaniem technologii HyperEngine Game, która ma automatycznie optymalizować gry mobilne po to, aby całość była płynniejsza, a co za tym idzie przyjemniejsza dla samego użytkownika. MediaTek Helio G85 składa się z ośmiu rdzeni. Dwa z nich to Cortex-A75 o taktowaniu 2 GHz, a sześć pozostałych to Cortex-A55 o taktowaniu 1,8 GHz

MediaTek oficjalnie prezentuje układ Helio G85

Tym samym, przynajmniej w kwestii samych rdzeni, jest to dokładnie to samo co w przypadku MediaTeka Helio G80. Co ciekawe w obu przypadkach wykorzystano także tą samą grafikę Mali-G52, ale w przypadku nowego procesora tajwańskiego producenta ta taktowania jest zegarem 1 GHz zamiast 950 MHz. Jednostka ta wspiera także do 8 GB RAM-u LPDDR4X oraz pamięć eMMC 5.1. Helio G85 obsługuje aparaty do maksymalnie 48 Mpix.

Zobacz także: Sony Xperia 10 II trafia do sprzedaży. Niestety, ale nie wróżę mu dobrych wyników sprzedażowych…

Na froncie smartfonów z nową jednostką tajwańskiego producenta znajdziemy ekrany o rozdzielczości do FullHD+ oraz z obsługą jedynie 60 Hz. Oczywiście pierwszym urządzeniem z MediaTekiem Helio G85 był Redmi Note 9, ale myślę, że już niedługo na rynek trafią kolejne sprzęty z tą jednostką. Patrząc na specyfikację, która dopiero teraz pojawiła się w sieci, wygląda to naprawdę ciekawie, ale z osądami poczekałbym do pierwszych recenzji. Redmi Note 9 trafił już także do nas, a co za tym idzie już niedługo pojawi się recenzja tego smartfona!

Co myślicie o MediaTeku Helio G85? Czekacie na kolejne smartfony z tym procesorem? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!