Sony Xperia 10 II trafia do sprzedaży. Niestety, ale nie wróżę mu dobrych wyników sprzedażowych…

Sony Xperia 10 II

Premiera smartfonu Sony Xperia 10 II odbyła się w lutym tego roku. Od tamtej pory cena pozostawała zagadką, choć za granicą pojawiało się kilka przecieków na jej temat. Teraz jednak smartfon ten trafia do sprzedaży i w jednym z polskich sklepów ukazała się jego cena. Niestety, ale aktualny kurs euro zrobił swoje – ten smartfon raczej nie będzie się dobrze sprzedawać.

Chyba musimy jeszcze trochę poczekać na odpowiednio wyceniony smartfon od Sony

Niegdyś ta japońska marka produkowała naprawdę niezłe smartfony. Godnie reprezentowały one swoje półki cenowe, lecz teraz wszystko się posypało. Z każdym kolejnym smartfonem tego producenta widać coraz wyraźniej, że są daleko w tyle za konkurencją. Sony Xperia 10 II to następca recenzowanego przeze mnie modelu Xperia 10, który wypadł dość kiepsko. Liczyłem po cichu na to, że cenowo, jak i wydajnościowo poprawią się w tym modelu, ale w lutym, kiedy to odbyła się jego premiera zobaczyłem, że wciąż daleko mu do dobrego średniaka. Chwilę później za granicą wyciekła cena – 369 euro, co wtedy sugerowało nam, że za niego w Polsce przyjdzie nam zapłacić coś koło 1600 zł. Już wtedy wiedziałem, że nie będzie to atrakcyjne cenowo urządzenie. Teraz, przez aktualną sytuację na świecie, pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, kurs euro się mocno zmienił. Gdyby teraz sugerować się tamtą ceną, w Polsce to urządzenie kosztowałoby ok. 1700 zł. Myślicie, że taka będzie cena u nas w kraju? Nic bardziej mylnego!

Sony Xperia 10 II trafia do sprzedaży. Niestety, ale nie wróżę mu dobrych wyników sprzedażowych...

Warto przeczytać: Meizu oprócz nowych flagowców zaprezentuje światu także power bank!

W jednym z Polskich sklepów urządzenie to trafiło do przedsprzedaży. Jaka widnieje przy nim cena? Aż 1799 zł! 1 7 9 9 z ł ! Według mnie nie ma szans na to, by jakkolwiek miał szanse się dobrze sprzedawać. No spójrzmy na to, co dostajemy od Sony w tej cenie:

  • Ekran FullHD+ 21:9 OLED bez żadnych wcięć – OK, wydaje się być w porządku
  • Snapdragon 665 z 4 GB RAM-u – to połączenie znamy z Redmi Note 8T, który kosztuje połowę mniej (wersja z 128 GB RAM-u, czyli tyle samo, co w Sony Xperia 10 II jest za 100 zł więcej, to wciąż spora różnica, aż 1000 zł!)
  • IP68, IP68 – no w sumie lepiej to mieć, niż nie mieć, ale czy jest to warte aż takiej ceny?
  • Trzy aparaty na pleckach, 12 Mpix główny oraz dwa 8-megapikselowe – teleobiektyw oraz obiektyw szerokokątny – na papierze ciężko mi będzie je ocenić, ale wątpię, by były warte tej ceny
  • Czytnik linii papilarnych z boku, w przycisku zasilania – jeśli jest tak samo słaby, jak w poprzednich modelach tego producenta, to ja podziękuję za to…
  • NFC, jack 3.5 mm, USB typu C – nic nadzwyczajnego, tym bardziej w tej cenie (no może oprócz portu słuchawkowego, ale nie oszukujmy się, słuchawki TWS podbijają rynek)

Podsumowując to, jest to zwyczajnie przeciętny średniak z kilkoma ciekawymi rzeczami ze zbyt wygórowaną ceną. Za tę kwotę znajdziemy znacznie lepsze urządzenia, które przebiją Xperię 10 II pod wieloma względami. Tak jak wspomniałem, jest to przedsprzedaż, jego wysyłka rozpocznie się już 26 maja. Moim zdaniem, mógłby nawet nie pojawiać się w sklepach i chyba nikt by nie narzekał na jego brak…

Zgadzacie się ze mną w kwestii przesadzonej ceny Xperii 10 II? A może Waszym zdaniem jest w nim coś, co sprawia, że cena ta jest adekwatna? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!